AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Przez 3 miesiące nie pojeżdżą, bo przesadzili z prędkością

Przez   /   10/08/2018  /   No Comments

Na celowniku legnickiej drogówki znaleźli się kierowcy, którzy zbagatelizowali ograniczenie prędkości w Prochowicach na ulicy Jaworowskiej. Funkcjonariusze cyklicznie prowadzą tam pomiary prędkości. Kilka dni temu dwóch kierowców poruszało się z prędkością o ponad 50 km/h więcej w obszarze zabudowanym i straciło swoje uprawnienia na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy, że prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Wprowadzone 3 lata temu zaostrzone przepisy ruchu drogowego dot. poruszania się na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h więcej, skutkuje dla kierującego zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Niestety bezustannie na naszych drogach nie brakuje amatorów szybkiej jazdy, którzy zapominają, że nadmierna prędkość jest przyczyną wielu tragicznych zdarzeń drogowych.

Funkcjonariusze legnickiej drogówki w trosce o poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego przy planowaniu miejsc pomiaru prędkości biorą pod uwagę wnioski złożone przez mieszkańców miast i wsi podczas debat społecznych. Jednym z takich wniosków było poruszanie się z nadmierną prędkością w Prochowicach na ulicy Jaworowskiej. Funkcjonariusze pełnią tam służbę cyklicznie radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi, gdzie dyscyplinują kierowców, którzy nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego. Przykładem takiego zachowania jest zatrzymanie do kontroli drogowej w Prochowicach na ulicy Jaworowskiej dwóch kierowców, którzy poruszali się po terenie zabudowanym o 50 km/h więcej niż wynosiła dopuszczalna prędkość.

Pierwszy nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany o godzinie 16:19, gdzie poruszał się motocyklem marki Yamaha 109 km/h przy ograniczeniu do 50km/h. Następnie kilka minut przed 19 został zatrzymany kolejny amator szybkiej jazdy, który pojazdem marki BMW poruszał się z prędkością 114 km/h. Obaj mężczyznom zostało zatrzymane prawo jazdy na okres trzech miesięcy.
Od początku sierpnia policjanci legnickiej drogówki za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h zatrzymali prawa jazdy, aż 11 kierującym.
Pamiętajmy !

Jak szybko rośnie wskazówka Twojego szybkościomierza, tak nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją. Noga z gazu !!!

Źródło: Policja Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 701 dni temu dnia 10/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2018 @ 2:53 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Prezydent apeluje o szeroki udział w wyborach

W niedzielę wybory. Prezydent Legnicy apeluje o frekwencję

Read More →