wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Zakaczawie potrzebuje żłobka i przedszkola – uważa radny

Przez   /   10/08/2018  /   1 Comment

Radny Jarosław Rabczenko zwrócił się do prezydenta Legnicy z interpelacją w sprawie dostępności żłobków i przedszkoli. Uważa, że sytuacja uległa poprawie, ale wciąż nie jest idealnie.  - Istnieją całe dzielnice bez dostępu do tych placówek – twierdzi Rabczenko. Podaje przykład Zakaczawia i podpowiada, jak prezydent mógłby pomóc rodzicom z tej części miasta.


Zlokalizowana przy ul. Brackiej w Legnicy świetlica terapeutyczna zakończy działalność w roku 2019. Jarosław Rabczenko proponuje, aby miasto zaadaptowało ten obiekt na żłobek i przedszkole, podobne jak zrobiło to w budynku po podstawówce na ul. Krzemienieckiej. Na inwestycję oczekują rodziny z Zakaczawia. Podczas spotkania z dziennikarzami, radnemu towarzyszyła Malwina Juszczak-Duda, mieszkająca w tej okolicy matka dwójki dzieci. Jej zdaniem i żłobek, i miejskie przedszkole bardzo by się przydały.

Radny przekonuje, że niski odsetek dzieci korzystających w Legnicy z opieki żłobkowej (wg GUS 2017 niespełna 18 proc) wynika z niewystarczającej liczby żłobków.

- Jeżeli myślimy poważnie o rewitalizacji Zakaczawia to nie wystarczy pomalowanie elewacji z zewnątrz. Niezbędne są również inwestycje w infrastrukturę społeczną – twierdzi Jarosław Rabczenko.

FOT. FACEBOOK.PL/ JAROSŁAW RABCZENKO

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 732 dni temu dnia 10/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2018 @ 4:18 pm
  • W dziale: wiadomości

1 komentarz

  1. Gość pisze:

    Przecież na Zakaczawiu powstaje żłobek na Wrocławskiej 52

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5394069_1920

4 nowe zachorowania na COVID w Legnicy i powiecie

Read More →