AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Edyta Zawadzka powalczy z Raczyńskim o Lubin

Przez   /   10/08/2018  /   No Comments

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców przedstawiło swoją kandydatkę na prezydenta Lubina. To  Edyta Zawadzka, prawniczka. – Dzisiaj w Lubinie trzeba zrobić nie jeden krok do przodu, ale co najmniej kilkanaście i to w szybkim tempie, aby dogonić inne miasta, które dysponując kilkakrotnie mniejszym budżetem, rozwijają się lepiej – twierdzi Edyta Zawadzka. Publikujemy jej deklarację.

Stowarzyszenie Miasto Dla Mieszkańców zrzesza lubinian o różnych poglądach i zainteresowaniach – jest prawdziwym reprezentantem mieszkańców tego miasta. Popierane jest przez osoby indywidualne, inne stowarzyszenia, a nawet partie. Po półtora roku obserwacji nieprawidłowości występujących w Lubinie (notoryczne nieobecności prezydenta, brak komunikacji urzędników z mieszkańcami, brak kompetentnych i samodzielnych radnych), Stowarzyszenie Miasto dla Mieszkańców podjęło decyzję o starcie w wyborach. Zrzeszamy odważnych, niezależnych i wrażliwych lubinian. Mamy pomysłyi potencjał jakiego nikomu nie udało się dotychczas skoncentrować. Naszą kandydatką na urząd Prezydenta Miasta Lubina jest Edyta Zawadzka – prezes Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców – lat 46, wykształcenie: wyższe – prawnik, aktywna zawodowo: Kierownik Działu Organizacyjno – Prawnego i umów w spółce kapitałowej, prywatnie: żona i matka (tróje dzieci – 24, 9, 7 lat). Dzisiaj w Lubinie trzeba zrobić nie jeden krok do przodu, ale co najmniej kilkanaście i to w szybkim tempie, aby dogonić inne miasta, które dysponując kilkakrotnie mniejszym budżetem, rozwijają się lepiej.
W Lubinie wycina się drzewa, niszczy parki i ogródki działkowe, bo zapomina się jak ważne jest czyste powietrze i kontakt z przyrodą. Nie dba się o drogi osiedlowe i budowę parkingów. Nie tworzy się atrakcyjnych miejsc pracy. Swoich ludzi zatrudnia się na kilka stanowisk jednocześnie za niewiarygodnie wysokie uposażenia. Nasze miasto słynie z bardzo małej liczby dotacji, inwestycje są bardzo drogie i często nieprzemyślane – a zawsze kończone z opóźnieniem – nieraz nawet bardzo dużym i niczym nieuzasadnionym. Mamy chyba najdroższy rynek w Polsce, a dla większości nie jest nawet ładny. Stowarzyszenie ma przemyślany program naprawczy i inwestycyjny. Nie będziemy zmieniać tego co Mieszkańcy uważają za dobre i potrzebne. Będziemy skutecznie naprawiać to, co zepsuli i zaniedbali aktualni decydenci. Stawiamy sobie wysokie cele – bo Lubin potrzebuje dynamicznego rozwoju. Skupimy się na działaniach związanych z aktywizacją mieszkańców do wspólnego zarządzania miastem tak by realizować to co najpilniejsze i najbardziej potrzebne.
W następnej kolejności między innymi:
uruchomimy program, który zagwarantuje opiekę dentystyczną dla każdego dziecka
w Lubinie,
stworzymy system sprzedaży działek budowlanych dla młodych ludzi po cenach preferencyjnych a nie komercyjnych,
zajmiemy się reaktywacją budownictwa społecznego,
stworzymy pakiety senioralne,
nie zapomnimy również o drogach i infrastrukturze osiedlowej,
będziemy bronić ogródków działkowych przed wywłaszczeniem.

W kolejnych latach stworzymy system ochrony środowiska i ochrony zwierząt – z wybudowaniem miejskiego schroniska dla zwierząt włącznie.
Korzystając z różnych źródeł finansowania zmienimy wizerunek zaniedbanych miejsc, tworząc tam skwery i place zabaw dla dzieci, a także miejsca aktywności dla dorosłych z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych.
Będziemy zabiegać o poprawę wizerunku miasta poprzez jego promocję, budowanie regionalnego patriotyzmu, a przede wszystkim przez bezpośredni kontakt prezydenta i radnych z mieszkańcami.
Tak jak dotychczas , będziemy współpracować z każdym, kto ma dobry i potrzebny pomysł na rozwój naszego miasta. Społeczeństwo obywatelskie, konsultacje społeczne i kompromis. To jest nasza droga do celu.
Lubin to nie miasto Roberta Raczyńskiego i jego radnych! Lubin to Miasto dla Mieszkańców!

Edyta Zawadzka
Prezes Stowarzyszenia Miasto dla Mieszkańców

FOT. STOWARZYSZENIE MIASTO DLA MIESZKAŃCÓW

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1046 dni temu dnia 10/08/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 10, 2018 @ 1:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

421-89697

Jawor. Osiemnastolatek nie żyje, dwie osoby ranne

Read More →