Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Prokuratura zarzuca matce usiłowanie zabójstwa dziecka

Przez   /   29/05/2018  /   No Comments

- W dniu 28 maja 2018 r. w Prokuraturze Rejonowej w Głogowie prokurator przedstawił Katarzynie G. zarzut usiłowania pozbawienia życia małoletniej córki Wiktorii W. w dniu 26 maja 2018 roku w Głogowie przez utopienie jej w wannie oraz zadanie nożem rany w gardło – informuje Lidia Tkaczyszyn, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Katarzyna G. została przesłuchana w charakterze podejrzanej. Przyznała się. Złożyła wyjaśnienia, w których podała motywy swojego czynu oraz opisała przebieg zdarzenia. Z uwagi na dobro postępowania na obecnym etapie treść tych wyjaśnień nie może zostać ujawniona. Według RMF FM, kobieta próbowała popełnić tzw. rozszerzone samobójstwo – zabić siebie i córeczkę.

- Po przesłuchaniu prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Głogowie wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres trzech miesięcy – informuje Lidia Tkaczyszyn. -  Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań w Głogowie. Pochodząca z Pabianic 34-letnia Katarzyna G. przyjechała tam ze swoją 4-letnią córką w odwiedziny do członków rodziny. Wieczorem udała się z Wiktorią do łazienki, aby ją wykąpać. W trakcie kąpieli usiłowała pozbawić życia dziecko. Kiedy podejrzana otworzyła drzwi łazienki, członkowie rodziny zauważyli, iż dziewczynka jest nieprzytomna i nie daje oznak życia. Niezwłocznie wezwali służby ratunkowe oraz podjęli reanimację pokrzywdzonej.

4-letnia Wiktoria w stanie ciężkim została przewieziona do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Lekarze toczą walkę  o jej życie.

- Stan dziewczynki się nie zmienił – mówi Tomasz Kozieł, rzecznik Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. – Dziecko jest nadal w stanie śpiączki, podłączone do respiratora.

Prokuratura kontynuuje postępowanie. Prokurator Lidia Tkaczyszyn wyjaśnia: – W dalszym etapie śledztwa wyjaśnione zostaną motywy, jakimi kierowała się podejrzana oraz sprawdzone inne istotne okoliczności sprawy, dokonana zostanie także ocena poczytalności Katarzyny G. w chwili czynu.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 801 dni temu dnia 29/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2018 @ 3:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

kropiwnicki-1024x898

Kropiwnicki w zespole ds nieprawidłowości wyborczych

Read More →