Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Czary mary by nie zamknąć kąpieliska na pół lata

Przez   /   30/05/2018  /   No Comments

Urzędnicy do spółki z radnymi dokonali cudownego rozmnożenia kąpielisk na legnickim Kormoranie, aby nie zamknąć tego obiektu w połowie tegorocznych wakacji. Obchodząc zapisy nowej ustawy Prawo wodne, podzielono linię brzegową na dwie części. Do 22 lipca kąpiel będzie dozwolona w jednej, po 22 lipca w drugiej części.

Ustawa Prawo wodne z lipca 2017 r. obliguje gospodarzy akwenów wodnych, by do końca grudnia roku poprzedzającego sezon kąpielowy przekazali prezydentowi, burmistrzowi lub wójtowi gminy wniosek o umieszczenie wydzielonego fragmentu wód w wykazie kąpielisk. Jeśli gospodarz akwenu z jakiegoś powodu tego nie mógł zrobić, ma możliwość zwrócenia się do rady gminy o podjęcie uchwały w sprawie utworzenia miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli. Ale uwaga! Po pierwsze musi to zrobić na co najmniej miesiąc przed planowanym utworzeniem kąpieliska. Po drugie, takie okazjonalne miejsce może być wykorzystywane do kąpieli nie dłużej niż przez 30 dni w roku..

Aby w po połowie wakacji legnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji nie musiał zamknąć Kormorana, akwen został podzielony na dwie części i dla obu rada miejska podjęła w poniedziałek decyzje o utworzeniu miejsca wykorzystywanego okazjonalnie do kąpieli. Formalnie na jednej połowie kąpiel będzie możliwa od 23 czerwca do 22 lipca, a na drugiej od 23 lipca do 21 sierpnia. Od 22 sierpnia kąpielisko na Kormoranie będzie niedostępne.

- OSiR podjął się prac remontowo melioracyjnych, aby w przyszłym roku ustanowić na Kormoranie kąpielisko – mówi wiceprezydent Legnicy Jadwiga Zienkiewicz. – W tym roku tylko podział linii brzegowej na dwie części i podjęcie uchwał o dwóch miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli pozwoli udostępnić ten obiekt mieszkańcom.

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 771 dni temu dnia 30/05/2018
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Maj 30, 2018 @ 8:56 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

106991674_10213792136877759_1320529393718599508_n

Wolontariusze z Legnicy chcą pomagać psom. Nie mogą

Read More →