WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Poseł Robert Obaz zachęca do budowy oczyszczalni ścieków

Przez   /   23/09/2020  /   No Comments

Czy budowa przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga pozwolenia wodnoprawnego? Legnicko-jeleniogórski poseł Robert Obaz poprosił o interpretację przepiów w tej sprawie Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Rezultat jego zabiegów powinien ucieszyć właścicieli nieruchomości i zmotywować ich do inwestycji służących środowisku naturalnemu. 

Prawo wodne nie wskazuje wprost, czy budowa przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga pozwolenia wodnoprawnego. Z tego powodu Poseł Robert Obaz wystosował interpelację do Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, w której zapytał o okoliczności, w jakich takie pozwolenie jest konieczne. Poseł poprosił o doprecyzowanie określenia „integralna część oczyszczalni”, które jest różnie interpretowane, a które odgrywa w tym przypadku znaczącą rolę.
W odpowiedzi z Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zawarta jest jednoznaczna definicja „integralnej części oczyszczalni”. Przez to pojęcie należy rozumieć taki element systemu przydomowej oczyszczalni ścieków, który jest niezbędny do jej działania oraz prawidłowego spełniania swoich funkcji, a zatem stanowi funkcjonalną całość systemu.
“Taka interpretacja powoduje, że osoba, która zamierza wybudować przydomową oczyszczalnie ścieków nie będzie musiała starać się o pozwolenie wodnoprawne, z którym wiążą się dodatkowe koszty, które wahają się od 1000 do 4500 złotych. Ponadto w dłuższym okresie czasu, utrzymanie przydomowej oczyszczalni ścieków jest o wiele tańsze niż utrzymanie tradycyjnego szamba.” – informuje Biuro Poselskie Roberta Obaza w komunikacie prasowym.

FOT. FACEBOOK.PL /ROBERT OBAZ

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

coronavirus-5064371_1920

Jak ZUS ułatwi życie osobom na kwarantannie

Read More →