helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

18,5 litrów krwi! W Złotoryi krwiodawcy nie zawiedli

Przez   /   21/09/2020  /   No Comments

W niedzielę 20 września na zlotoryjskim Rynku odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. – Po raz kolejny w tym roku pobiliśmy nasz rekord, bo zebraliśmy 18,450 litrów krwi! Jesteśmy bardzo dumni z krwiodawców, którzy w coraz wiekszym gronie pojawiają się na naszych akcjach – mówi Marcin Zawiślak z Klubu HDK PCK w Złotoryi. Następna taka akcja już 3 października w godz. 10-14 przy Gminnym Ośrodku Zdrowia w Zagrodnie. 
Szpitale potrzebują krwi przy operacjach, dla ofiar wypadków, pacjentów onkologicznych, do transfuzji… Brakom w magazynach krwi próbuje zaradzić Klub HDK PCK w Złotoryi, regularnie organizjąc w regionie takie akcje, jak niedzielna w Złotoryi. W Rynku stanął krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Wrocławia. Krew oddało 41 osób, co dało rekordowy wynik.
Akcję krwiodawstwa wspierało Koło Gospodyń Miejskich ze Złotoryi. Panie częstowały krwiodawców, ich rodziny oraz przechodniów ciastami, zimnymi oraz gorącymi napojami. Dzięki wsparciu urzędu miasta dla każdego były kiełbaski z grilla. Krwiodawcy mieli do dyspozycji leżaki, na których mogli odpocząć po donacji. Organizatorzy są wdzięczni za to zaangażowanie. Dziękują również przedsiębiorcom, którzy przystąpili do programu Dawcom w Darze. Uczestniczące w nim firmy oferują posiadaczom legitymacji HDK zniżki (od 5 do 50 proc.) w lokalach gastronomicznych, punktach usługowych i sklepach. Krwiodawcy otrzymali piękne klubowe opaski oraz upominki takie jak słuchawki, talony na wymianę opon, wejściówki na zwiedzanie złotoryjskich zabytków smartbandy, smartwatche, głośniki, oraz sprzęt sportowy, ufundowane przez PLAY, OPONEX, DECATLON i ZOKiR.

FOT. KLUB HDK PCK W ZŁOTORYI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 30 dni temu dnia 21/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 21, 2020 @ 10:20 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Nieumyslne_spowodowanie_smierci_zd

Nieumyślne spowodowanie śmierci

Read More →