Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  sport  >  Current Article

Policjanci zapraszają do Złotoryi na Bieg 24H

Przez   /   22/05/2023  /   No Comments

2 czerwca o godz. 15 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej w Złotoryi wystartuje charytatywny Bieg 24H. Od ilości kilometrów, jakie pokonają jego uczestnicy, zależy ilość pieniędzy, jakie zostaną przekazane na terapię genową dla 2-letniego Aleksa Żakowskiego z Chojnic, walczącego z SMA.

Bieg ma charakter charytatywny. Towarzyszą mu licytacje m.in. koszulki Roberta Lewandowskiego z jego autografem i koszulki Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni świata USF z jej autografem.

Aleks, do którego trafi dochód z biegu, cierpi na śmiertelną chorobę. SMA powoduje, że umierają neurony, odpowiedzialne za pracę mięśni. Ich zanik prowadzi do problemów z poruszaniem, połykaniem, mówieniem, a w skrajnych przypadkach – takich jak u Aleksa – do niewydolności oddechowej i śmierci. Ratunkiem dla chłopca jest terapia genowa z użyciem najdroższego leku świata. Potrzeba na nią 10 mln zł.

Koszulka Roberta Lewanowskiego do wylicytowania tutaj: TUTAJ KLIKNIJ 

Zbiórka publiczna i historia Aleksa: TUTAJ KLIKNIJ 

Informacje na temat Biegu 24H Złotoryja: TUTAJ KLIKNIJ 

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

W niedzielę Miedź podejmuje rywali z Motor Lubin

Read More →