Starostwo2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Konkurs EkoGwiazda. Mercedes poleca plogging

Przez   /   19/05/2023  /   No Comments

Sport połączony ze sprzątaniem najbliższej okolicy to wyzwanie tegorocznych uczestników ekologicznego konkursu Mercedesa. Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. Czekają cenne nagrody!

„Plogging” to termin określający połączenie treningów biegowych z dbaniem o środowisko (od szwedzkiego słowa „plocka upp”, czyli „podnosić”, „zbierać” i angielskiego „jogging” – „biegać”). Jego pomysłodawcą jest Erik Ahlström, który połączył aktywność fizyczną ze zbieraniem śmieci. Inicjatywa zyskała popularność w Szwecji w 2016 r, a obecnie jest już praktykowana w różnych częściach świata. Dziś to nie tylko bieganie, ale często po prostu zwykły spacer, marsz, czy jazda na rowerze powiązane z dbaniem o środowisko.

- W Mercedes-Benz Manufacturing Poland już wiemy, że młodzi ludzie chcą i potrafią dbać o środowisko. Liczba uczestników naszego konkursu „Eko Gwiazda/edycja Jawor” z roku na rok jest coraz większa. Dlatego tym razem chcemy zachęcić młodzież z okolicznych szkół ponadpodstawowych do połączenia troski o planetę z aktywnością fizyczną. Ruch redukuje napięcie i stres nagromadzone w ciągu dnia, a jeśli przy tym możemy zrobić kilka dodatkowych przysiadów podnosząc śmieci i wrzucając je do odpowiedniego pojemnika, to dlaczego tego nie połączyć? – mówi Jörg Schmalenbach, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już szósta jaworska edycja konkursu Eko Gwiazda organizowana przez Mercedes-Benz Manufacturing Poland. Do udziału w nim zaproszeni są uczniowie wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego. Podobnie, jak w poprzednich latach zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu promującego postawy proekologiczne. Tym razem tematem jest „plogging”, czyli sport połączony z dbaniem o środowisko.

- W zdrowym ciele zdrowy duch. Zadbajmy przy okazji również o najbliższą okolicę – dodaje CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

Termin przesyłania zgłoszeń to 29 maja 2023 r. Prace konkursowe, które należy przygotować do 12 czerwca, w tym roku będzie oceniać Jury w składzie, ze strony Mercedes-Benz Manufacturing Poland: Jörg Schmalenbach, Anna Leciejewska, Ewa Korwek, Artur Gadowski oraz Starosta Powiatu Jaworskiego Pani Aneta Kucharzyk. Zwycięzca otrzyma smartwatch. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści.

Zapraszamy uczniów z regionu do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin, są dostępne na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl .

Konkurs „EkoGwiazda/edycja Jawor” objęty jest honorowym patronatem Starosty Jaworskiego, Pani Anety Kucharzyk.

Źródło: Mercedes Benz Manufacturing Poland
RYC. MERCEDES BENZ MANUFACTURING POLAND

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obraczkowanie_mlodych_sokolow_w_hucie_miedzi_glogow_5_

Młode sokoły dostały po obrączce od KGHM

Read More →