AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Policjanci z Legnicy wytropili złodziei niemieckiego audi

Przez   /   18/09/2019  /   No Comments

Trzy miesiące temu na terenie Legnicy policja odnalazła skradzione z Niemiec Audi SQ7 warte, według właściciela, 688 tysięcy złotych. Od razu zatrzymano kierującego nim 26-latka. Teraz w areszcie dołączyło do niego dwóch kolegów ze złodziejskiej szajki, zatrzymanych dzięki pracy operacyjnej legnickich funkcjonariuszy. Sprawa jest rozwojowa. 

Policjanci Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czerwcu br. zatrzymali do kontroli 26-letniego kierowcę w Audi SQ7. Zorientowali się, że samochód jest kradziony. Z policyjnych systemów wynikało, że od kilku dni poszukiwał go właściciel z Niemiec.

- Funkcjonariusze zatrzymali kierującego – przypomina mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa legnickiej policji. – Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego areszt. Sprawę kradzieży audi przejęli policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Legnicy. Operacyjne ustalenia funkcjonariuszy, przesłuchania świadków, a także analiza zapisów monitoringu pozwoliła im namierzyć kolejne osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Podejrzenia mundurowych wskazywały na dwóch mieszkańców Legnicy w wieku 31 i 43 lat. Wszyscy notowani byli wcześniej za konflikty z prawem. Ich zatrzymanie było już tylko kwestią czasu.

43-latek wpadł w ręce policjantów w lipcu br., a 31-latek został zatrzymany kilka dni temu. Jako podejrzani o kradzież audi zostali na wniosek Prokuratury Rejonowej w Legnicy tymczasowo aresztowani przez sąd na okres 3 miesięcy.  Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 129 dni temu dnia 18/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 18, 2019 @ 8:50 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mauser

Pod Legnicą składowano bez zezwoleń groźne odpady

Read More →