DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Wyważył drzwi, wtargnął do mieszkania, groził partnerce

Przez   /   17/09/2019  /   No Comments

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 41-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez lubińskich policjantów. Mężczyzna już usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego, kierowania gróźb karalnych do swojej byłej partnerki, a także kradzieży kluczy do samochodu kobiety, którym oddalił się przed przyjazdem policjantów.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 18:00 w Lubinie. Oficer dyżurny został poinformowany przez mieszkańców 11 -piętrowego bloku o tym, że na jednym z balkonów stoi kobieta i woła o pomoc. Funkcjonariusze szybko ustalili dokładny adres i natychmiast udali się na interwencję. W mieszkaniu zastali wystraszoną 31-latkę. Jak ustalili funkcjonariusze, do mieszkania kobiety wtargnął jej były partner. Mężczyzna wyważył drzwi wejściowe, a następnie zaczął grozić pokrzywdzonej pozbawieniem życia. W momencie, kiedy kobieta próbowała powiadomić o całym zajściu policję, podejrzany zabrał klucze do jej służbowego samochodu i nim odjechał.

W toku przeprowadzonych działań policjanci zauważyli wskazany przez zgłaszającą pojazd na jednym z parkingów na terenie miasta. Chwilę później funkcjonariusze zatrzymali również podejrzanego o ten czyn 41-latka. Odzyskany pojazd trafił do właścicielki, a jej były partner do policyjnej celi. Podejrzany decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Z uwagi na to, że mężczyzna dopuścił się swoich czynów w warunkach powrotu do przestępstwa, może mu grozić kara pozbawienia wolności do 7, 5 roku.

asp. szt. Monika Kaleta/ Policja Lubin

FOT. POLICJA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 263 dni temu dnia 17/09/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 17, 2019 @ 4:59 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

corona-5066342_1280

50. raport koronawirusowy dla subregionu legnickiego

Read More →