BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pierwszy przypadek COVID-19 w powiecie złotoryjskim

Przez   /   03/04/2020  /   4 Comments

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi, informuje o pierwszym potwierdzonym przypadku zarażenia koronawirusem w powiecie złotoryjskim. Chodzi o starszego mężczyznę, który od 19 marca był pacjentem szpitala w Jeleniej Górze i tam prawdopodobnie zaraził się koronawirusem. 

Inforacja o zarażeniu dotarła do złotoryjskiego sanepidu wczoraj późnym wieczorem.

- Od razu próbowaliśmy się czegoś więcej dowiedzieć – mówi Ewa Cwynar, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Złotoryi. – Ustaliliśmy, że chodzi o starszego mężczyznę, który od 19 marca był hospitalizowany w Jeleniej Górze w związku z inną chorobą. Tam pobrano od niego próbki do badań w zwiazku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem u innego z pacjentów. 31 marca przewieziono go do szpitala w Legnicy, gdzie się aktualnie znajduje. Według naszych ustaleń, od 19 marca mężczyzna nie był odwiedzany przez nikogo z rodziny, bo w szpitalu obowiązywał zakaz odwiedzin. Chory nie miał kontaktu z nikim poza personelem medycznym.

FOT. PIXABAY.COM

 

 

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 237 dni temu dnia 03/04/2020
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 3, 2020 @ 12:00 pm
 • W dziale: wiadomości

4 komentarze

 1. Lustrator pisze:

  tylko do trzech tatus nauczył a dwa paluszki urwało?

 2. Rabka Halla pisze:

  Yhy… idąc tym tokiem myślenia większość mieszkańców powiatu złotoryjskiego zarabia £12 na godzinę. Tytuł bardzo clickbaitowy.
  I zaraz troll lustrator się odezwie 3…2….1…..

 3. Do RABKA HALLA: Tak to jest ujmowane w statystykach prowadzonych przez poszczególne sanepidy. Jeśli wykryto przypadek COVID-19 u mieszkańca powiatu złotoryjskiego, to jest on klasyfikowany jako przypadek COVID-19 w powiecie złotoryjskim. I tak tę sytuację określono w komunikacie Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Złotoryi. Pacjenta zmarłego w Bolesławcu ma w swoich statystykach sanepid lubiński, dwóch lekarzy z koronawirusem pracujących w szpitalu w Legnicy – sanepid wrocławski, a pana, który zmarł we Wrocławiu – sanepid legnicki. Decyduje adres zameldowania, a nie miejsce zarażenia/ śmierci. W tekście omawiam okoliczności zarażenia i śmierci w sposób, który – jak sądzę – rozwiewa ewentualne obawy mieszkańców powiatu złotoryjskiego.

 4. Rabka Halla pisze:

  “… zarażenia koronawirusem w powiecie złotoryjskim. Chodzi o starszego mężczyznę, który od 19 marca był pacjentem szpitala w Jeleniej Górze i tam prawdopodobnie zaraził się koronawirusem.”.
  Jelenia Góra (powiat złotoryjski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Jawor-w-finale-konkursu-innowacyjnych-samorządów-1024x681

Najdroższa inwestycja w historii wydatków z budżetu Jawora

Read More →