BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

6,5 mln zł dla Legnicy na walkę z koronawirusem

Przez   /   03/04/2020  /   1 Comment

Po rozpoznaniu potrzeb poszczególnych jednostek medycznych samorząd województwa rozdzielił środki z Dolnośląskiego Pakietu dla Ochrony Zdrowia pomiędzy szpitale. Warte ponad 40 milionów złotych wsparcie pozwoli m.in. na zakup specjalistycznego sprzętu i środków ochrony osobistej dla lekarzy i ratowników.

- Rolą samorządu jest troska o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców. To dlatego już w pierwszych dniach kryzysu związanego z epidemią wirusa COVID-19 z inicjatywy Zarządu Województwa utworzyliśmy Dolnośląski Pakiet Wsparcia dla Ochrony Zdrowia. Dzięki tej inicjatywie dolnośląskie szpitale i pogotowia ratunkowe zostaną wsparte kwotą ponad 40 milionów złotych, dzięki którym trafi do nich specjalistyczny sprzęt niezbędny do skutecznej walki z epidemią – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Lekarze i pracownicy ochrony zdrowia stoją na pierwszej linii walki z zagrożeniem. Dlatego tak ważne jest aby byli wyposażeni w sprzęt umożliwiający im skuteczną i bezpieczną pracę. W ciągu ostatnich dni trwało rozpoznawanie potrzeb poszczególnych szpitali i jednostek pogotowia ratunkowego dziś znamy już efekty rozdziału środków z samorządowego pakietu pomocowego. Środki na walkę z koronawirusem pochodzą z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

- W tych trudnych czasach współdziałanie to jedyna recepta. Dlatego wspieramy wojewódzkie szpitale. Personel medyczny musi czuć się bezpiecznie. Jestem przekonany, że pomoże nam to wrócić do świata, w jakim jeszcze niedawno żyliśmy – mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.

Dzisiejszy kryzys to zagrożenie, z jakim nie mieliśmy jeszcze okazji się mierzyć. To czas trudny i wymagający od nas wszystkich wielu poświęceń i wyrzeczeń. Od determinacji i wspólnych działań zależy to jak szybko poradzimy z nim sobie i czy będziemy silniejsi wobec przyszłych zagrożeń.

Podział wsparcia:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu – 8,5 mln zł

Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej we Wrocławiu – 4,8 mln zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu – 2 mln zł

Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu – 5,5 mln zł

Specjalistyczny Szpital im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu – 5 mln zł

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – 3,5 mln zł

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy – 3 mln zł

Pogotowie Ratunkowe we Wrocławiu – 5 mln zł

Pogotowie Ratunkowe w Wałbrzychu – 2 mln zł

Pogotowie Ratunkowe w Jeleniej Górze – 1,5 mln zł

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Legniczanin pisze:

    I połowa kasy została we Wrocku . Wrocławskie szpitale jak i wrocławskie pogotowie są beneficjentami połowy środków przeznaczanych dla tych sektorów…..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →