Jasminowa2
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Piasek, Tilt i inni. Legnica będzie świętować 10 dni

Przez   /   20/06/2013  /   No Comments

Koncerty Tiltu, Piaska, Eweliny Lisowskiej, Libera i Natalii Szroder, fiesta ze strongmenami i kabareciarzami  na lotnisku, zwierzyniec w parku, musztra na Rynku? Już w piątek 21 czerwca zaczynają się Dni Legnicy. Potrwają do końca miesiąca. 

Legnickie Centrum Kultury zaproponowało nową formułę święta miasta: rozciągnięty na dziesięć dni cykl imprez, wśród których każdy ? od miłośników psów po fanów rocka ? znajdzie coś dla siebie.

Na piątek 21 czerwca LCK z pomocą DogTeam przygotował Zwierzyniec. Od godz.17 wszyscy, którzy przyjdą do Parku Miejskiego, będą mogli obserwować m.in. sportową rywalizację psów, pokazy i prezentację różnych ras. O godz. 17.30 na dziedzińcu Akademii Rycerskiej zagrają legnickie kapele.

W sobotę 22 czerwca będzie można wybierać pomiędzy hiphopowym koncertem charytatywnym w pubie Pod Siódemką a Zumboteką na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Obie imprezy zaczynają się o godz. 19.

23 czerwca od godz. 15 pod muszlą koncertową trwać będzie piknik rodzinny, na którym wystąpią m.in. Teatr Awatar, Centrum Uśmiechu oraz krakowski zespół Sokół Orkestar.

W poniedziałek 24 czerwca warto przyjść do Galerii Sztuki, by wziąć udział w warsztatach biżuteryjnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych (godz. 14.30-16). Tego dnia kuratorzy będą oprowadzać zainteresowanych po wystawach w Galerii Ring i Galerii Satyrykom.

We wtorek na Rynku klasy wojskowe z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy zaprezentują się w musztrze paradnej. Z udziałem Państwowej Straży Pożarnej przygotowano również strażacki tor sprawnościowy dla dzieci i młodzieży. Początek: godz. 17.

W środę 26 czerwca na placu przy kościele mariackim otwarta zostanie wystawa zdjęć pokazujących piękno tej świątyni.

Na czwartek warto przyszykować rowery. O godz. 16 z dziedzińca Akademii Rycerskiej ruszy wycieczka rowerowa śladami wojsk radzieckich. Przewodnikiem będzie Wojciech Kondusza. Obowiązują wcześniejsze zapisy w LCK.

Weekend upłynie pod znakiem festynów na lotnisku, ale fani starej polskiej muzyki nie mogą zapomnieć o piątkowym Przeglądzie Kapel Rockowych w Akademii Rycerskiej, Jako gwiazda zagra na nim Tomasz Lipiński z zespołem Tilt (godz. 17).

Podczas piątkowej Fiesty na Lotnisku (od godz. 16) zapowiadane są występy zespołów Nocne Boogie, Big B, Midnight Blues, Libera i Natali Szroeder. Dzień później od godz. 15.30 ciąg dalszy zabawy: pojedynek strongmenów z udziałem mistrzów Europy Tyberiusza Kowalczyka i Ireneusza Kurasia, kabaret Made In China, zespół The Mohers Band i dyskoteka na świeżym powietrzu.

Na zakończenie w niedzielę 30 czerwca zaplanowano Letnią Scenę Eski, czyli koncert Piaska, Manchesteru, Eweliny Lisowskiej oraz legnickich grup Protony i Syndykat. Początek godz. 17.

Szczegółowy PROGRAM DNI LEGNICY jest TUTAJ

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2610 dni temu dnia 20/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 20, 2013 @ 12:05 pm
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

plakat_poziom_ii_szprycha,mVqUwmKfa1OE6tCTiHtf

II Legnicka Szprycha. Legnica pedałuje dla zwierząt

Read More →