AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Leszczyna zaprasza Legnicę na Dymarki Kaczawskie

Przez   /   28/06/2013  /   No Comments

Gruchnie armata, buchnie ogniem replika średniowiecznego pieca hutniczego, popłynie gorąca miedź. Będzie można postrzelać z kuszy, buszować wśród stoisk ze zdrową żywnością, przyjrzeć się pracy rzemieślników albo pobujać się na koncertach Zielonego Groszka i Konopians. Wystąpią też akrobaci z Ocelota, chór górniczy i orkiestra dęta. W sobotę i niedzielę w Leszczynie po raz czternasty odbędą się Dymarki Kaczawskie.

Rok temu w Leszczynie koło Złotoryi – w miejscu, w którym od 1999 roku Złotoryjskie Towarzystwo Tradycji Górniczych organizuje Dymarki Kaczawskie – otworzył podwoje górniczo-hutniczy skansen ze stylową karczmą, w której niedrogo podają pyszne jedzenie, hotelikiem, izbą tradycji, kaplicą, warsztatami rzemieślników i piecami do wytopu metali. To miejsce, w którym tacy pasjonaci regionu jak Andrzej Kowalski pokazują, że polska miedź nie zaczęła się pod Lubinem, ale w starym zagłębiu, w okolicach Złotoryi właśnie. Kulminacją tej działalności są organizowane co roku w czerwcu Dymarki Kaczawskie. W tym roku po raz pierwszy do ZTTG dołączyło stowarzyszenie Złota Cooltura, które drugiego dnia imprezy – w niedzielę – zaprasza dzieci do Leszczyny na zabawę w poznawanie afrykańskiej kultury.

Szczegółowy program Dymarek Kaczawskich poniżej:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2570 dni temu dnia 28/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2013 @ 8:53 am
  • W dziale: rozrywka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

seniorzy trenują

Zadbaj o kondycję – spróbuj gimnastyki dla seniorów

Read More →