DPD new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

“Paraliż” i “Misja: Gruzja” – w październiku w teatrze

Przez   /   15/10/2019  /   No Comments

Teatr Modrzejewskiej w Legnicy zaprasza na gościnny spektakl Instytutu Grotowskiego z Wrocławia “Paraliż – sprawa Igora Stachowiaka” (20 października) oraz spotkanie w Art Cafe Modjeska pod tytułem “Misja: Gruzja” (23 października). 

 

PARALIŻ – SPRAWA IGORA STACHOWIAKA 20 października (niedziela) godzina 19.00 na Scenie Gadzickiego w Teatrze Modrzejewskiej

Spektakl powstały w ramach projektu „Teatr na faktach” w Instytucie Grotowskiego we Wrocławiu

Wieczorem 15 maja 2016 roku dwudziestopięcioletni Igor Stachowiak przechodził po wrocławskim rynku. Patrolujący policjanci przez pomyłkę uznali go za poszukiwanego dilera. Czteroosobowy oddział rzucił się na Stachowiaka, obezwładnił go, podduszając i rażąc paralizatorem, po czym skutego kajdankami odwiózł do komisariatu. Zaprowadzony tam do toalety, został zmuszony do rozebrania się, po czym sześciu funkcjonariuszy raz po raz traktowało go paralizatorem. Gdy Igor przestał oddychać, dochodziło wpół do jedenastej rano. Cztery godziny później rodzice rozpoczęli walkę o pamięć o utraconym synu. Walka ta trwa do dzisiaj.

Bilety online oraz w kasie teatru Normalny: 30zł /Ulgowy: 25zł

FOT. TOBIASZ PAPUCZYS

„Misja: Gruzja” 23 października Art Cafe Modjeska o 18:00, wstęp wolny

Ekipa Teatru Modrzejewskiej dopiero co zakończyła swoją podróż do Gruzji, gdzie wystawiono „Czas terroru” Lecha Raczaka i premierową „Klasyczną koprodukcję” w reż. Jacka Głomba. O tym jak współpracuje się z Gruzinami, jak wyglądały przygotowania do premiery i jak powitała ich tamtejsza widownia artyści opowiedzą podczas spotkania w Art Cafe Modjeska już 23 października o godz. 18:00. Spotkaniu towarzyszyć będzie niezwykła fotorelacja autorstwa Karola Budrewicza, który pokaże nie tylko kadry teatralne, ale i gruzińską codzienność (a tego nie widzieliście na FB).

FOT. KAROL BUDREWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 227 dni temu dnia 15/10/2019
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Październik 15, 2019 @ 3:19 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Zoom Meeting 06.05.2020 124141.bmp

Teatr przyspiesza wakacje, by w sierpniu grać w plenerze

Read More →