AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Oznaki zmęczenia pod oczami. Jakie kosmetyki stosować?

Przez   /   19/02/2021  /   No Comments

Nie od dziś wiadomo, że skóra pod oczami jest wyjątkowo wrażliwa i stosunkowo szybko się starzeje. Jeżeli chcemy, aby jak najdłużej pozostawała młoda, musimy odpowiednio się o nią zatroszczyć. Nie zawsze wystarczy jednak stosowanie kremu pod oczy. Warto obserwować swoją skórę i reagować na wszelkie oznaki zmęczenia. Kompleksowa pielęgnacja pozwoli rozwiązać wiele problemów natury estetycznej.

Jak pozbyć się uporczywych cieni?

Wśród najczęstszych oznak zmęczenia pod oczami wyróżnić należy cienie. Mogą mieć one różną intensywność, ale niemal zawsze stanowi stanowią defekt kosmetyczny. Szczególnie problematyczne są cienie pod oczami u osób posiadających alabastrową karnację. Jeżeli zależy nam więc na tym, aby pozbyć się cieni, warto zastosować kosmetyki rozjaśniające. Zdecydowanie lepiej niż krem sprawi się jednak serum.

Powinno posiadać ono w miarę możliwości lekką, nieobciążającą skóry konsystencję. Jakich składników w nim poszukiwać? Przede wszystkim oleju z nasion ogórka, a także wyciągu ze świetlika. Świetlik, jak sama nazwa wskazuje, jest rośliną o niezwykle silnym potencjale rozjaśniającym. Dzięki temu jest w stanie wyrównać koloryt naszej skóry w okolicy oczu. Do walki z cieniami poleca się także kompresy, które można przygotować z płatków kosmetycznych nasączonych w naparze z rumianku lekarskiego.

Jak rozprawić się z opuchlizną?

Kolejną oznaką zmęczenia pojawiającą się na skórze okolic oczu jest opuchlizna. Pojawia się ona zwłaszcza u osób, które narzekają na chroniczne problemy ze snem. Szczególnie niebezpieczne jest niewysypianie się. Aby zwalczyć opuchliznę, należy stosować chłodne, żelowe płatki. Można zakupić je w każdej drogerii, zarówno tej stacjonarnej, jak i internetowej. Przed nałożeniem ich na skórę pod oczami, należy włożyć je na godzinę do lodówki. Jak długo trzymać je na skórze?

Okazuje się, że wystarczy niespełna piętnaście minut. Bezpośrednio po zdjęciu żelowych płatków opuchlizna pod oczami powinna być zmniejszona. Do walki z tym problemem warto wykorzystać także serum. Doskonale byłoby, gdyby w jego składzie znalazł się ekstrakt z zielonej herbaty. Dzięki niemu skóra będzie ujędrniona, co jest bardzo pomocne w kontekście walki z opuchlizną wokół oczu.

O czym pamiętać stosując kosmetyki pod oczy?

Stosując żele pod oczy, należy bezwzględnie pamiętać o regularności. Tylko systematyczne stosowanie odpowiednio dobranych preparatów pielęgnacyjnych pomoże nam zyskać atrakcyjny wygląd skóry.

Nie ulega wątpliwości, że wszelkie preparaty powinny być aplikowane na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. W przeciwnym bowiem razie mowy o względnie trwałych oraz w miarę satysfakcjonujących efektach być niestety nie może. Należy także uzbroić się w cierpliwość.

Rezultaty nie mają szans pojawić się natychmiast. Konieczne jest stosowanie kosmetyków przez minimum dwa, trzy tygodnie. Niezmiernie istotne jest również to, aby w miarę możliwości wyeliminować czynniki odpowiedzialne za niekorzystny wygląd skóry pod oczami. Należy zadbać o odpowiednią ilość snu oraz o zdrową dietę.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 19/02/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 19, 2021 @ 8:28 pm
  • W dziale: styl życia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

grafika 2

Samochód czeka na Miss Dolnego Śląska. Może to Ty?

Read More →