schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Popłynęła sędziowska krew. Ratują życie, bronią wolności

Przez   /   18/02/2021  /   13 Comments

W Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – m.in. Igorem Tuleyą, Pawłem Juszczyszynem, Beatą Morawiec – w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym oddawali lrew ich koledzy z Oddziału Iustitii we Wrocławiu, sędziowie sądów rejonowych w Legnicy i w Lubinie. Chcą w ten sposób bu tylko przyczynić się do ratowania życia,  ale też zwrócić uwagę społeczeństwa na szykany, jakie spotkają ludzi stających odważnie w obronie prawa.

W dwudniowej akcji “Sędziowie oddają krew potrzebującym”, wzięło łącznie udział 19 osób, z tego 13 sędziów, 2 adwokatów, 3 kuratorów sądowych i pracownik sądowy – Honorowy Dawca Krwi. Reprezentowali sądy rejonowe w Legnicy, Lubinie, Jaworze i Złotoryi. Chętnych do oddania krwi było znacznie więcej, ale niektórzy ze względu na przeciwskazania medyczne nie mogli wziąć w akcji czynnego udziału.

Sędzia Michał Lewoc, organizator, wskazuje na kilka celów takiego działania. Oczywistą korzyścią jest zebranie krwi dla osób w potrzebie z terenu województwa dolnośląskiego. - Akcja ma także na celu ukazanie obywatelom, a zwłaszcza społeczności lokalnej, sędziów, jako osób z krwi i kości, wrażliwych na obecne potrzeby wynikające zarówno ze stanu epidemii, jak i zdolnych oraz chętnych do bezpośredniej pomocy w zakresie ochrony życia i zdrowia mieszkańców – mówi Michał Lewoc. – Celem akcji jest również zwrócenie uwagi opinii publicznej na represje, które w chwili obecnej dotykają bezpośrednio niezawisłych sędziów, w tym sędziego Igora Tuleyę, Pawła Juszczyszyna oraz Beatę Morawiec. Żądamy przywrócenia ich do pracy!

18 maja – w kolejnym Dniu Solidarności z Represjonowanymi Sędziami – sędziowie Iustitii powtórzą swą akcję.

FOT. FACEBOOK.PL/ IUSTITIA ODDZIAŁ WE WROCŁAWIU

    Drukuj       Email

13 komentarze

 1. Roman pisze:

  Ta krew to dla swoich niezawisłych?

 2. lustrator pisze:

  o take wybory motlochu ci moze chodzi stara pierdolo>>>Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu zajmie się sprawą wygaszenia kadencji polskiego sędziego. Sprawa ruszyła mimo sprzeciwu rządu Mateusza Morawieckiego.

  Pomimo sprzeciwów Zjednoczonej Prawicy, Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjrzy się sprawie polskiego sędziego Jana Grzędy. Sędzia został wybrany do Krajowej Rady Sądownictwa w 2016 roku, ale kadencję pełnił jedynie rok. Zgodnie z konstytucją kadencja powinna trwać 4 lata.

  Kadencja sędziego została wygaszona w 2017 roku, kiedy to Prawo i Sprawiedliwość przyjęło ustawę wprowadzającą nowe zasady wyboru 15 sędziowskich członków KRS. Wszystkie stanowiska sędziowskie zostały wygaszone, a według nowych zasad członków KRS wybrały nie środowiska sędziowskie, tak jak to miało miejsce wcześniej, ale politycy. Przyjęta przez PiS ustawa nie zapewniała sędziom możliwości zaskarżenia.
  Czytaj także: Holandia nie chce wydać oskarżonego Polaka. Boi się, że w Polsce czeka go niesprawiedliwy proces

  Teraz sprawę ma rozstrzygnąć 17 sędziów, którzy zasiadają w Wielkiej Izbie Trybunału. Będzie to pierwszy przypadek, kiedy ETPC zajmuje się sprawą wygaszenia kadencji sędziego wybranego wcześniej do KRS.
  Sędzia Jan Grzęda sam zwrócił się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka ze skargą. 9 lipca ubiegłego roku polski rząd został poinformowany, że ETPC zajmie się sprawą. Gabinet Mateusza Morawieckiego wyraził sprzeciw. Trybunał uznał jednak, że go nie zaakceptuje, gdyż nie został on należycie uzasadniony.

 3. lustrator pisze:

  Krakowski sąd orzekł, że politycy PiS, którzy w kwietniu ubiegłego roku zjawili się na Wawelu i nie przestrzegali obostrzeń sanitarnych, nie złamali prawa. Sąd uznał, że zakazy związane z pandemią koronawirusa są niekonstytucyjne i nie można karać za ich złamanie: “ani podczas protestów ulicznych, ani wówczas, gdy dzieje się to podczas obchodów rocznicy katastrofy smoleńskiej”.>>>>taki zarcik sadowy czy zarcik rzondowy stara piedolo?

 4. lustrator pisze:

  Socrealizm przeminął i teraz mamy demokrację jako rządy większości elektoratu.>>>to powinno powiewac na rynku w Legnicy zeby ludzie w koncu zrozumieli jakie to proste. Motloch rzadzi tak w jednym zdaniu i na pytanie dlaczego nie ma mojej kurtki odpowiada .Nie ma bo jak motloch rzadzi to nawet szatni nie ma.I tak trzymac ..

 5. lustrator pisze:

  Władza absolutna deprawuje a właśnie taki charakter miała władza sądownicza, ale żeby to zauważyć trzeba myśleć a nie wyłącznie czytać przekaz dnia POspólstwa….>>>a wladza prokuratorska glabie umkla ci do smietnika i poczynania wielkiego grubasa razem z malym…….sem.Te sledztwa ktorych nie ma ,ci prokuratorzy ktorzy sa przenoszeni bo nie sa posluszni,ci urzednicy z klejem na dupie bez kontroli.ci ministrowie be zzarzutow.to prawo wylaczjace odpowiedzialnosc. .Tak wiec motloch decyduje bo tak lubi. Slusznie glabie. Ja tez tak lubiem i lubiem sie temu przygladac.A ten o komornikach i dupie maryni.

 6. lustrator pisze:

  ryże to nie moja bajka! Dla mnie powinien zostać osądzony jak również Michnik, Wolińska, Andriejew czy “krwawa Luna”! Nie ma gr>>>>tak generalnie to rodzina zdrowa czy tylko padlo na ciebie. Michnik i kryze to zaiste polaczenie idioty ale jakos mnie to nie dziwi.A gdybys glabie znal historie to bys wiedzial jak sie ta konstytucja skonczyla przez takich glabow jak ty.

 7. Legniczanin pisze:

  Lewitując nad poziomem rynsztoka w którym tapla się lustrator….

  Gdybyś głąbie znał historię to wiedziałbyś, że w Konstytucji 3 maja była ustanowiona kadencyjność sędziów i ich wybór na sejmikach! A tera zgodnie z regułą Kopernika… złe prawo wyparło dobre! Władza absolutna deprawuje a właśnie taki charakter miała władza sądownicza, ale żeby to zauważyć trzeba myśleć a nie wyłącznie czytać przekaz dnia POspólstwa….

  Większość rządzi,niezależnie za kogo takie tumany jak lustrator się uważają…. Socrealizm przeminął i teraz mamy demokrację jako rządy większości elektoratu.

  Kryże to nie moja bajka! Dla mnie powinien zostać osądzony jak również Michnik, Wolińska, Andriejew czy “krwawa Luna”! Nie ma grubej krechy dla zdrajców i morderców Narodu. Francuzi jeszcze w latach osiemdziesiątych sądzili wojennych konfidentów i kolaborantów….

 8. lustrator pisze:

  guru Andrejew czy też Rzepliński >>>a kryze ,syn kryzego,piotrowski na zawsze zapadli w twoja czarna dziure w tzw musgu? Czy to juz pierwszy syndrom ajcmahera?

 9. lustrator pisze:

  iezależny od sędziów, bo na tym właśnie trójpodział władzy polega.>>>to ty wiesz na czym polega trojpodzial.No patrzcie panstwo.To wlasnie ziobro realizuje przeca wybierajac sam prokuratorow bo na sedziow jeszcze nie ma takiego bata ale juz ci sie to podoba.Jak ja lubiem apolitycznych blaznow a do tego demokratow.

 10. lustrator pisze:

  powaznie sedziowie wybierani przez takich durni jak ty i podobnych jak ty.Tak jak wybierali dude .Stare polskie koscielne zadupie wybierajace sedziow.?Juz sie boje.

 11. Legniczanin pisze:

  Jaki plebs tacy bohaterowie….!

  Lustrator!
  Nie zabieraj głosu o czymś o czym nie masz pojęcia. Sędzia T.to taki sam motłoch jak jego guru Andrejew czy też Rzepliński – sowieccy aparatczycy przybrani w sędziowskie togi lub ze społecznego awansu z kmiecia na …..czerwonego parobasa!
  W normalnym państwie sędziowie wybierani są przez obywateli lub organ niezależny od sędziów, bo na tym właśnie trójpodział władzy polega. Tylko kto z tych nobilitowanych bałwanów miał w ręce “O duchu praw” , bo na czytanie a tym bardziej ze zrozumieniem nie ma co liczyć!

  Zamykam wątek, bo dalsza dyskusja nie ma sensu….

 12. lustrator pisze:

  licznej grupie nawet niezawiśli od zdrowego rozsądku na co wskazują jednoznacznie rozstrzygnięcia jakie zapadają wobec członków lokalnej sitwy, w szczególności dwóch komorników>>>Panie stara pierdola.Z szacunkiem do tych ludzi bo to jest ostatnia grupa ratujaca honor prawnikow. Czep sie pan ziobro i reszty holoty ktorzy dewastuja system prawny w Polsce. Komornikow pan sobie daruj tak samo jak salowe ,sekretarki czy woznych.To nie jest ten element ktory obecnie odgrywa decydujaca role.Tym elementem jest sedzia Tuleya i jego koledzy szanowny panie z motlochu.

 13. Legniczanin pisze:

  Niezawiśli sędziowie?

  W licznej grupie nawet niezawiśli od zdrowego rozsądku na co wskazują jednoznacznie rozstrzygnięcia jakie zapadają wobec członków lokalnej sitwy, w szczególności dwóch komorników Rafała O.i jego zastępcy męża prominentnej sędzi Sądu Okręgowego, który z dniem 1.01.2020 utracił uprawnienie do sprawowania urzędu komornika wobec zaangażowania się w komercyjny biznes. KRS (Numer podmiotu: 0000193002) wskazuje jedno a “niezawiśli sędziowie” mają to z dalekim poważaniem i gość w majestacie prawa dalej “okrada” ludzi,bo nie można pozbawić kolesia z którym się np. studiowało intratnego zarobku…

  Oczywiście jest w tym środowisku również grupa uczciwych i niezawisłych od lokalnego układu, ale to “sitwa” rządzi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Kto będzie wybierał dyrektora Teatru Modrzejewskiej?

Read More →