Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ujęcie mężczyzny, który usiłował zabić sanitariusza

Przez   /   26/03/2020  /   No Comments

Legnicki policjant po służbie natknął się na 37-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i zatrzymał go. Kilka godzin wcześniej 37-latek omal nie zabił ratownika medycznego w karetce, którą jechał do szpitala, i uciekł.

25 marca ok. godz. 2 w nocy na 73. kilometrze autostrady A4 (w okolicach węzła Budziwojów) doszło do próby zabójstwa. Pacjent przewożony karetką pogotowia do szpitala w Bolesławcu rzucił się na sanitariusza i zadał mu kilka ciosów. Poszkodowany ratownik z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, a sprawca napadu zbiegł.

– Na miejsce skierowano policyjne patrole oraz grupę dochodzeniowo-śledczą – informuje mł. asp. Jagoda Ekiert, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. - Policjanci zabezpieczyli ślady zdarzenia oraz ustalili wstępne okoliczności. W akcję poszukiwania sprawcy zaangażowano kilkunastu mundurowych.

W ujęciu sprawcy pomógł przypadek. Wracając do domu po skończonej służbie, oficer dyżurny z legnickiej komendy natknął się na poszukiwanego mężczyznę. Zdążył dobrze zapamiętać jego wizerunek, więc był pewien, że widzi właściwego człowieka. Zatrzymał swój samochód, wybiegł z niego i ujął 37-latka. Potem zadzwonił po patrol policji, który przewiózł mężczyznę do szpitala psychiatrycznego w Bolesławcu.

- Mężczyzna w najbliższych dniach usłyszy prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa. Kodeks karny za tego typu przestępstwo przewiduje karę nawet dożywotniego więzienia – dodaje Jagoda Ekiert.

FOT. POLICJA LEGNICA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 14 dni temu dnia 26/03/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 26, 2020 @ 11:44 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

raport

Koronawirus. Raport dla Dolnego Śląska (9.04)

Read More →