BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Odwołano doroczny kongres Świadków Jehowy w Lubinie

Przez   /   17/08/2020  /   1 Comment

W świecie, w którym trwała radość wydaje się marzeniem, wręcz utopią, miliony Świadków Jehowy i zaproszonych gości w ok. 240 krajach „spotykają się” na globalnym kongresie pod hasłem ‛Zawsze się radujcie!’. Po raz pierwszy w swojej historii Świadkowie Jehowy przenieśli to wyczekiwane doroczne wydarzenie na platformę streamingową. Zbory, rodziny i goście będą je oglądać w lipcu i sierpniu 2020 roku. W normalnych warunkach kongresy odbywają się na stadionach, w halach sportowo-widowiskowych, salach konferencyjnych i mniejszych obiektach na całym świecie.

 

W naszym regionie- Legnica, Lubin, Głogów – taki kongres miał się odbyć w dn.26-28-06-2020 w hali RCS w Lubinie. Ostatni kongres w Lubinie odbył się w 2017 r. uczestniczyło w nim ponad 3 000 obecnych.(w 2018 i 2019 roku zgromadzenia odbyły się we Wrocławiu) Uczestnicy kongresu korzystali z oferty miejscowych hotelarzy, restauratorów czy handlowców. Z organizacji tego wydarzenia zrezygnowano w maju w związku z pandemią COVID-19.

-Nasza religia koncentruje się na miłości do Boga i do siebie nawzajem, niezależnie od tego, gdzie przebywamy fizycznie” — mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik prasowy Świadków Jehowy. „Program tegorocznego kongresu kładzie nacisk na jedność naszej międzynarodowej rodziny i na radość, która jest możliwa nawet w czasach naznaczonych stresem i rozpaczą”.
Szacunek dla życia i miłość bliźniego — tymi dwiema zasadami chrześcijańskimi kierowali się Świadkowie przy podejmowaniu tej historycznej decyzji. -Chociaż bardzo tęsknimy do wspólnych spotkań twarzą w twarz, to życie jest zbyt cenne, żeby je narażać — mówi Zbigniew Malarski. -Wirtualne zebrania, które organizujemy od czterech miesięcy, pokazały, że nie jest ważne, gdzie przebywamy fizycznie. Chodzi o to, gdzie jesteśmy w sensie duchowym. Pod wieloma względami nasza duchowa rodzina jest teraz bardziej zżyta niż kiedykolwiek przedtem.
Program kongresu zostanie udostępniony w sześciu częściach, z których każda odpowiada przedpołudniowej lub popołudniowej sesji trzech kolejnych dni kongresowych. Wiele zborów i rodzin obejrzało już pierwszą i drugą sesję począwszy od weekendu 11-12 lipca.
Zbory zachęcono do przeprowadzenia na początek krótkiej biblijnej dyskusji w trybie wideokonferencji; potem uczestnicy mogą obejrzeć program kongresu w swoich domach w telewizji JW Broadcasting. Zadbano o to, żeby po każdej sesji wszyscy mogli „spotkać się” w mniejszych grupach i porozmawiać o ciekawych myślach z programu. Ostatnią sesję tego wirtualnego wydarzenia zaplanowano na weekend 29-30 sierpnia.
Program odpowiada na pytania w rodzaju: Co pomaga w znalezieniu i pielęgnowaniu radości? Jak dbać o radość w rodzinie? Jak nie stracić radości w trudnych czasach? Szczególnym punktem programu będzie oparty na Biblii film ukazujący życie Nehemiasza i wysiłki, jakie podejmował, by starożytny naród izraelski służył Bogu z radością.
Każdy, kto chciałby skorzystać z kongresu, może skontaktować się z miejscowym zborem Świadków Jehowy albo obejrzeć program dostępny w serwisie jw.org, w zakładce „Biblioteka”. Dostęp do programu kongresu jest bezpłatny.
Świadkowie Jehowy już w marcu zamknęli wszystkie lokalne Sale Królestwa i urządzają swoje cotygodniowe zebrania w trybie wideokonferencji lub korzystają z platformy streamingowej. Od marca tymczasowo jest też zawieszona publiczna działalność kaznodziejska, a członkowie zborów wykorzystują inne dostępne metody pomagania tym, których interesują nauki biblijne.
Co roku doroczne kongresy przyciągają też wiele osób niebędących Świadkami Jehowy. Na świecie jest ponad 8,6 miliona aktywnych Świadków, a na kongresach w roku 2019 było przeszło 14 milionów obecnych. Tegoroczny kongres, dostępny online w kilkuset językach, może trafić do największej liczby odbiorców w dotychczasowej historii kongresów organizowanych przez Świadków Jehowy.

Źródło: Biuro Oddziału Świadków Jehowy w Polsce

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email

1 komentarz

  1. Serio? pisze:

    “Co pomaga w znalezieniu i pielęgnowaniu radości? Jak dbać o radość w rodzinie?”
    Może wystarczy nie zrywać kontaktów z bliskimi gdy odejdą z waszej religii?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →