Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Przy ul. Stromej powstaje park wodny

Przez   /   14/08/2020  /   No Comments

Trwają coraz bardziej zaawansowane prace na budowie Letniego Parku Wodnego AquaFun przy ul. Stromej w Legnicy. W czwartek z postępem prac zapoznał się prezydent Tadeusz Krzakowski.

- Dzięki tej dużej inwestycji legniczanie otrzymają własne, nowoczesne, bezpieczne i pełne atrakcji kąpielisko. Naszą ideą jest stworzenie dużego kompleksu wypoczynkowo – sportowego, edukacyjnego i rekreacyjnego w parku i jego sąsiedztwie. Jego ważnym elementem będzie właśnie AquaFun – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski. .

Jak przebiegają roboty? – Zamknęliśmy pierwszy etap prac konstrukcyjnych basenu pływackiego, gdzie powstanie 6 torów pływackich o łącznej długości 150 m. Rozpoczęliśmy prace ziemne przy budowie basenu dla dzieci. Prace przebiegają zgodnie z planem – informuje Magdalena Ryglicka, prezes Strefy Aktywności Gospodarczej.

Bardzo ważny elementem kompleksu będzie basen rekreacyjny. Obecnie jest zbrojony i wyposażany w bazowe elementy technologicze atrakcji wodnych, których w tej części basenu z pewnością nie zabraknie.

Jego atrakcją będzie RWĄCA RZEKA o długości 56 m , położona dookoła wodnej wyspy z fontannami. Tuż obok będą z kabiny masażu wodnego, huśtawki wodne, leżanki, w otoczeniu gejzerów i chłodzących ścian wodnych. W innej części basenu sprawdzimy się podczas wodnej wspinaczki, orzeźwimy się pod wodnym parasolem lub postrzelać z wodnej armatki. Podsumowując sam basen rekreacyjny to 30 atrakcji wodnych.

- Niebawem rozpocznie się budowa wodnego placu zabaw z bezpieczną nawierzchnią o pow. 155m² , z mnóstwem wodnych zabawek, kolorowych tuneli, tryskających wodą kwiatów i wiele innych – dodaje pani prezes. – A także prace przy pokryciu dachowym budynków, a następnie wykończeniowe pomieszczeń sanitariatów, przebieralni wewnętrznych i zewnętrznych, kas itp. Wkrótce wejdziemy w etap budowy zjeżdżalni, które będą na pewno jedną z większych atrakcji Aquafun’u.

Wykonawcą parku wodnego jest Firma Moris, która złożyła najlepszą ofertę i wygrała ogłoszony przez Strefę Aktywności Gospodarczej przetarg na budowę w formule zaprojektuj i wybuduj Letniego Parku Wodnego AquaFun w Legnicy. W przetargu uczestniczyły trzy firmy. Zwycięska zaproponowała cenę 26 mln 384 tys. zł.

Aquafun Legnica to kolorowy wodny plac zabaw dla dzieci i dorosłych, składający się z: trzech zjeżdżalni (pontonowej, kamikaze i trzytorowy multislide), basenu dla najmłodszych, wodnego placu zabaw wyposażonego w wodne tryskacze o kształtach pobudzających dziecięcą wyobraźnię i przyjazne, zapewniające bezpieczeństwo podłoże. Sześciotorowy basen pływacki i basen rekreacyjny wyposażone będą w szereg najnowocześniejszych atrakcji wodnych, m.in.: rwąca rzeka, huśtawka wodna, masażery wodne, gejzery, wodna wyspa i wiele innych.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 39 dni temu dnia 14/08/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Sierpień 14, 2020 @ 3:40 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

rabczenko-2-1024x681

Wojewoda chce usunąć z rady miasta Jarosława Rabczenkę?

Read More →