AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Obwodnica Legnicy. GDDKiA z miastem rozpoczną prace projektowe

Przez   /   17/02/2020  /   No Comments

Gmina Legnica i Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisały umowę o wspólnej realizacji prac projektowych, dotyczących budowy fragmentu obwodnicy Legnicy w ciągu drogi krajowej 94. To jedna z siedmiu dolnośląskich obwodnic, spośród 100 ujętych w rządowym programie.

Obwodnica, z uwagi na swój przebieg na terenie miasta, jak i gminy Legnickie Pole, musi być realizowana jednocześnie przez prezydenta Legnicy i GDDKiA. Tylko taka realizacja wszystkich fragmentów wschodniej obwodnicy miasta zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie i osiągnięcie założonego celu.

Porozumienie określa zasady oraz podział kosztów wspólnej realizacji opracowań projektowych (Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe wraz z uzyskaniem decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych, Koncepcji Programowej oraz wykonanie programu funkcjonalno-użytkowego) pomiędzy GDDKiA i gminą Legnicą.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem prace projektowe dotyczące odcinka o długości około 2,8 km, zlokalizowanego poza granicami miasta, tj. od ul. Gniewomierskiej do ul. Sikorskiego, sfinansuje GDDKiA, natomiast odcinek w granicach administracyjnych Legnicy sfinansuje gmina.

Celem wspólnej inwestycji jest budowa fragmentu obwodnicy Legnicy, która pozwoli na utworzenie spójnego układu komunikacyjnego z ominięciem ścisłego centrum miasta. Realizacja inwestycji umożliwi stworzenie komfortowego i szybkiego połączenia drogowego pomiędzy A4, S3 i DK94 oraz wpłynie pozytywnie na rozwój gospodarczy regionu, a także Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Z uwagi na bardzo złe warunki przejazdu drogą krajową nr 94 przez Legnicę, w tym przez zabytkowe centrum miasta, budowa brakującego fragmentu obwodnicy umożliwi właściwe skomunikowanie zurbanizowanych i uprzemysłowionych terenów, a tym samym wpłynie na poprawę warunków ruchu i bezpieczeństwa użytkowników dróg oraz mieszkańców naszego miasta.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT.  PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 43 dni temu dnia 17/02/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Luty 17, 2020 @ 1:47 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

wielki-piatek-2013-115-1024x682

Biskup zamyka kościoły na czas mszy. Inna Wielkanoc

Read More →