Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Groźny pirat drogowy w kradzionym aucie z Krakowa

Przez   /   28/11/2013  /   No Comments

We wtorek około godz. 15.00 policjanci z Chojnowa otrzymali informację od kierowców jadących drogą krajową nr 94 na odcinku Bolesławiec-Chojnów o kierowcy samochodu osobowego marki Fiat, który porusza się z bardzo dużą prędkością i wykonuje na drodze niebezpieczne manewry. Według zgłaszających kierujący Fiatem wyprzedzał w miejscach niedozwolonych i zajeżdżał drogę innym pojazdom.
Policyjny patrol zauważył opisany przez kierowców samochód w momencie kiedy zjechał on z drogi krajowej nr 94 na autostradę w kierunku Wrocławia. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali pirata drogowego.

Okazało się, że kierowca jest nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie ponad półtora promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący poszukiwany jest przez Policję w Wieliczce a samochód, którym jechał figuruje jako kradziony na terenie Krakowa.
Kierujący 31-letni mieszkaniec Krakowa osadzony został w policyjnym areszcie. Za jazdę pod wpływem alkoholu kierującemu grożą dwa lata pozbawienia wolności. Może on także usłyszeć zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 8 lat. Po wykonanych czynnościach mężczyzna przewieziony zostanie do Komendy Policji w Wieliczce.

podinsp. Sławomir Masojć

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2490 dni temu dnia 28/11/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 28, 2013 @ 8:35 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

obrady_kapituly_konkursu_ambasador_polski_4_

Kogo nominowano na Ambasadorów Polski 2020?

Read More →