basen jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Szkoła policealna w zamku ruszy już 1 września

Przez   /   28/06/2013  /   No Comments

- Zamierzamy utworzyć z dniem 1 września 2013 r. Dolnośląskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy – informuje Małgorzata Medyk, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego. – W skład nowej placówki miałaby wejść Szkoła Policealna dla Dorosłych, która od 1 września br. kształcić będzie w zawodzie technik informatyk i technik administracji.

 

Stało się to możliwe po tym , jak w poniedziałek Rada Miejska wLegnicy wyraziła uchwałą zgodę na zawarcie z marszałkiem porozumienia dotyczącego założenia i prowadzenia przez samorząd województwa dolnośląskiego na terenie Legnicy Dolnośląskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Siedzibą nową szkoły będzie Zamek Piastowski, gdzie od lat funkcjonuje Nauczycielskie Kolegium Jezyków Obcych. Według Małgorzaty Medyk od należącego do miasta Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego, marszałkowskie Centrum Samorządowe będzie odróżniać się regionalnym charakterem. To placówka z założenia dedykowana nie tyle mieszkańcom Legnicy, co wszystkim Dolnoślązakom.

- Wykorzystując doświadczenie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych Centrum realizować będzie językowe kształcenie ustawiczne – dodaje pani dyrektor.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2401 dni temu dnia 28/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2013 @ 8:57 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sprawa mecenasa Zbigniewa K. znów spadła z wokandy

Read More →