helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Niemiec: Przenieśmy kładkę z Piastowskiej nad autostradę

Przez   /   23/09/2020  /   No Comments

Legnicki radny Piotr Niemiec martwi się o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, którzy po drodze z Nowej Wsi Legnckiej do zakładów pracy w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej codziennie z narażeniem życia pokonują wiadukt nad autostradą. Proponuje, by nad A4 zamontować przewidzianą do zdemontowania kładkę z ul. Piastowskiej.  

Wiadukt nad autostradą nie jest przystosowany do ruchu pieszych. Niepewnie mogą się na nim czuć także rowerzyści. Jezdnia ma w tym miejscu tylko 6 metrów szerokości. Przechodnie przemykają skrajnią. Według informacji radnego Piotra Niemca, na przewężeniu przy wiadukcie zdarzały się już potrącenia. Jego zdaniem o bezpieczeństwo ludzi warto zadbać tym bardziej, że nadarza się po temu okazja.

Radny skierował do prezydenta interpelację, w której proponuje, aby miasto nawiązało kontakt z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w tej sprawie. Pisze o kładce przy ul. Rycerskiej, która w związku z planowanym remontem ul. Piastowskiej ma zostać zdemontowana. Proponuje, by po rozbiórce kładki jej przęsło przekazać GDDKiA. Zarządca autostrady mógłby je wówczas zamontować nad jedną z nitek autostrady i dorobić w tej samej technologii drugie przęsło dla drugiej nitki.

Oto treść interpelacji w tej sprawie: Nr_257_20

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 32 dni temu dnia 23/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 23, 2020 @ 12:54 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →