Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Rubinowa Lutnia po raz trzeci dla chóru z Warszawy

Przez   /   30/05/2016  /   No Comments

Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej, pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego, zdobył Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chórów LEGNICA CANTAT 47. To historyczne wydarzenie, ponieważ warszawski chór wygrał LEGNICĘ CANTAT po raz trzeci. A to oznacza, że Lutnia – nagroda przechodnia – stała się własnością chóru. W niemal półwiecznej historii Turnieju takie wydarzenie miało miejsce zaledwie cztery razy!

Owacje, które rozległy się po ogłoszeniu werdyktu Jury, zatrzęsły w sobotni wieczór posadami Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej. Chórzyści z Politechniki Warszawskiej odtańczyli dziki taniec radości, przy aplauzie bardzo licznej publiczności, która przybyła na Koncert Finałowy LEGNICY CANTAT 47.
- Lutnia wraca do nas na zawsze! Ma swoje miejsce w naszej siedzibie i tam już zostanie – cieszyli się chórzyści.
- Ta wygrana to niesamowite uczucie! A najbardziej cieszę się z tego, że chórzyści, którzy ze mną pracują, dostali wreszcie coś, na co naprawdę zasługują. To największe szczęście dla każdego dyrygenta – cieszył się dyrygent Dariusz Zimnicki.
W kuluarach żartowano, że chórzyści – studenci Politechniki Warszawskiej – “zaczarowali” Lutnię w czasie niezwykłej analizy, którą przeprowadzili, gdy Lutnia trafiła do nich po raz pierwszy. Poddali ją wtedy specjalistycznym badaniom w laboratorium uczelni. Określili m.in. jej skład chemiczny, szczegóły budowy i inne parametry, opisując wyniki w wielostronicowym opracowaniu.
- Mamy w chórze zdolnych chemików, którzy po prostu nie mogli się powstrzymać i poddali Lutnię analizie. Nie chciałem tego głośno mówić, ale teraz mogę się przyznać, że faktycznie ją wtedy “zaczarowali” – śmiał się Dariusz Zimnicki.
Gratulujemy chórowi tej historycznej wygranej! Smutno nam żegnać Rubinową Lutnię, ale to jednocześnie zaszczyt, że trafiła do tak znakomitego chóru.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

FOT. www.chor.pw.edu.pl/

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_20190321_130704-1024x768

Złotoryja. Prokuratura umorzyła sprawę szpitala

Read More →