Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Nagrody i wyróżnienia dla legnickich recytatorów

Przez   /   30/03/2015  /   No Comments

33 osoby wzięły udział w eliminacjach miejskich 60. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Legnicy. Jury rozdzieliło nagrody i wyróżnienia oraz wybrało reprezentację miasta na etap rejonowy. 

W kategorii młodzieżowej pierwsze miejsce przypadło Patrycji Bartoszewskiej z V LO, drugie - Nikoli Tomków z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy. Poza nimi do etapu rejonowego zakwalifikowali się wyróżnieni: Paulina Maga z II LO, Jagoda Tobiasz z II LO, Konrad Markiewicz z I LO i Aleksandra Kuchar z V LO. Dodatkowo wyróżniono Justynę Choroszczak z MCK i Adama Borowskiego z V LO.
Na wyróżnienie, zdaniem jury, zasłużył też Antoni Dwojaka z Wiejskiego Ośrodka Kultury w Mierzowicach, który zgłosił się do turnieju recytatorskiego dla dorosłych.

W turnieju „wywiedzione ze słowa” wyróżnienie zbiorowe przyznano wykonawcom z Legnickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
W turnieju teatrów jednego aktora Natalia Biegaj z Klubu Gońca Teatralnego wywalczyła kwalifikację do etapu rejonowego

W turnieju poezji śpiewanej nagrody z kwalifikacją do etapu rejonowego trafiły do Nikoli Warda z ZSM, Marii Karoń z I LO oraz (w kategorii dorosłych) do Mirosławy Jujeczki i Doroty Sobieszczańskiej. Wyróżnienie bez kwalifikacji otrzymała Joanna Wojciechowska-Zalewska (kategoria dorosłych).
Eliminacje rejonowe odbędą się dnia 25 kwietnia 2015. o godz. 10.00 na Scenie Gadzickiego Teatru Modrzejewskiej w Legnicy.

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1928 dni temu dnia 30/03/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Marzec 30, 2015 @ 12:45 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Betlejem-Judea-2_resize

“Niebezpieczne zabawy” w Galerii Sztuki w Legnicy

Read More →