wakacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Repertuar Teatru Modrzejewskiej na kwiecień

Przez   /   30/03/2015  /   No Comments

“Iliada wojna”, “Madonna, Księżyc i pies”, “Historia o Miłosiernej”, “Komedia obozowa”, “Zanim chłodem powieje dzień” i kameralny spektakl “Dzień dobry i do widzenia”. To propozycje Teatru Modrzejewskiej na kwiecień. Przez kilka dni w hallu starego ratusza można też oglądać wystawę zdjęć związanego z legnicką sceną fotografa Karola Budrewicza. 

9 kwietnia  godz. 18.
Finisaż wystawy Karola Budrewicza 
Między dokumentacją a kreacją,
Wystawa zdjęć teatralnych Karola Budrewicza

Karol Budrewicz, 35 letni, wolny strzelec, fotograf z Sobótki.  Autor kilku wystaw indywidualnych, zdobywca  nagród i wyróżnień. Prowadzi warsztaty fotograficzne. Zawodowo i uczuciowo związany z Teatrem im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, gdzie od 5 lat dokumentuje spektakle i inne wydarzenia okołoteatralne.

 

10, 12 kwietnia ( piątek, niedziela) , godz. 19
 8, 9 kwietnia (środa., czwartek), godz. 11
„Iliada. Wojna”
Epos Homera o wojnie trojańskiej w dynamicznej adaptacji współczesnego włoskiego prozaika Alessandro Baricco, światowej sławy autora powieści Jedwab (1996). Opowieść o tragizmie człowieczego losu rozpiętego między tryumfem a upadkiem, o ludzkich namiętnościach, które i dawniej, i dziś sprowadzają na nas jedno z największych nieszczęść – wojnę. Spektaklem zadebiutuje na legnickiej scenie wybitny reżyser Łukasz Kos.
Scena Gadzickiego
Bilety 27 zł i 16 zł ulgowe

 

11 kwietnia (sobota) godzina 19.00

Spektakl “Roxxy2Hot”

Przebój sceniczny, na który bilety wyprzedają się na pniu: monodram Pawła Palcata, aktora nominowanego w tym roku do dolnośląskiej nagrody WARTO. Intymna spowiedź gwiazdki pornobiznesu, która rozśmiesza widzów do łez.

Cafe Modjeska

Bilety: 30 zł

 

15, 16 (śr, czw.), godz. 11

„Madonna, Księżyc i pies”
Rok 1957. Mieszkańcy Baia Luny, zapadłej wioski w Transylwanii – Sasi, Rumuni, Węgrzy, Cyganie – są przerażeni wieścią, że ZSRR wystrzelił w kosmos psa i planuje załogowy lot na Księżyc, gdzie zapewne przebywa wniebowzięta niegdyś Matka Boża, Maryja. Postanawiają za wszelką cenę uratować Madonnę przed komunistami. Spokój wioski zostaje nieodwracalnie zburzony, zaczynają ginąć ludzie…
Scena na Nowym Świecie, Nowy Świat 19
Bilety 27 zł i 16 zł ulgowe

17, 24 kwietnia (piątek), godz. 19
„Dzień dobry i do widzenia”
Przejmująca historia rodzeństwa, które spotyka się po latach i sięga pamięcią do wspomnień z dzieciństwa, by doszukać się tam zapowiedzi swego nieudanego dorosłego życia, znaczonego poczuciem klęski, osamotnienia i pustki. Świetne aktorstwo w nowej przestrzeni teatralnej Sceny na Strychu.
Scena na strychu, Rynek 39
Bilety 18 zł

18 i 19 kwietnia (sobota i niedziela), godz. 19
 „Historia o Miłosiernej czyli Testament psa”
Historia o Miłosiernej budziła zawsze skrajne reakcje – od zachwytu po potępienie. Akcja tego szalonego i pełnego humoru moralitetu dzieje się w prowincjonalnym miasteczku, gdzie z poduszczenia miejscowego spryciarza odbywa się uroczysty pochówek psa bogatej Piekarzowej. O sprawie dowiaduje się wizytujący miasteczko biskup – a to dopiero początek szalonego wiru wypadków, który wciąga wszystkie postacie…
Scena Gadzickiego
Bilety 28 zł i 17 zł ulgowe

25 i 26 kwietnia (sobota, niedziela), godz. 19
23 i 24 kwietnia (czwartek, piątek), godz. 11
„Komedia obozowa”
Spektakl chwytający za gardło: wojna, Żydzi, naziści, obóz koncentracyjny… i humor. Opowieść o udręce i prześladowaniu, przed którymi można się obronić jedynie gorzkim żartem. Teatr muzyczny o mocy huraganu, jakiego nawet w Legnicy jeszcze nie było. Znakomicie śpiewający legniccy aktorzy i pełna energii muzyka Łukasza Matuszyka.
Scena Gadzickiego
Bilety 28 i 17 zł

29 i 30 kwietnia (środa, czwartek), godz. 11
 „Zanim chłodem powieje dzień”
Wieś, nad którą opiekę duchową sprawuje niekonwencjonalny ksiądz Maciej – lider zespołu sacrometalfolk, opiekun dzieci, życiowy doradca. Nikt z parafian nie przypuszcza, że któregoś dnia może paść na niego podejrzenie o molestowanie, a sprawa skłóci całą wiejską społeczność… Wzruszająca przypowieść Pawła Kamzy o miłości i samotności.
Scena Gadzickiego
Bilety 27, 16 zł

FOT. KAROL BUDREWICZ

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1924 dni temu dnia 30/03/2015
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 2, 2015 @ 2:18 pm
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

IMG_9268

“Hominem te memento” w Muzeum Miedzi w Legnicy

Read More →