PWSZ_prezentacje
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Morawiecki był w Legnicy. Polecał wyborcom Dworczyka

Przez   /   13/05/2024  /   No Comments

Premier Mateusz Morawiecki wspiera kampanię do europarlamentu jednego z ministrów ze swego gabinetu. Michał Dworczyk jest trójką na liście Prawa i Sprawiedliwości. W towarzystwie lubińskiego posła Krzysztofa Kubowa pojawili się dzisiaj na placu Słowiańskim w Legnicy.  

Mateusz Morawicki prezentował Michała Dworczyka jako człowieka, który pomagał mu ściągać inwestorów do dolnośląskich stref ekonomicznych i przekazywać samorządom środki na rozwój regionu.

- Kiedy mieliśmy zaszczyt prowadzić stery rządów przez te kilka lat, to bardzo często rozmawiałem z moim ministrem,  szefem kancelarii, panem Michałem Dworczykiem, co zrobić, aby na Dolnym Śląsku miasta rozwijały się lepiej, szybciej – mówił były premier. Wnioski z tych rozmów wdrażał w czyn. Po pierwsze, “skierował strumień inwestycji w stronę Legnicy”. Po drugie, pozyskiwał inwestorów. Dzięki temu na Dolnym Śląsku tak jak w całym kraju nastąpił rozkwit po “trudnych latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych”.

- W europarlamencie potrzebna jest skuteczność – przekonywał były premier podczas konferencji prasowej na legnickim pl. Słowiańskim. – Środki rządowe to jedno, ale przydadzą się też środki europejskie, i aby je przyciągnąć także tu do Legnicy potrzebujemy tam sprawczych, słownych, efektywnie działających europarlamentarzystów. Ja jestem przekonany, że absolutnie najlepszym wyborem dla mieszkańców Legnicy i całej pięknej legnickiej ziemi jest Michał Dworczyk.

Michał Dworczyk chciałby w parlamencie europejskim zapewnić dopływ euro na realizację samorządowych inwestycji. Choć podczas konferencji towarzyszył mu tylko legnicki starosta z PiS-u, wierzy we współpracę z innymi samorządowcami. – Niezależnie od barw, jakie reprezentują, bo poprzedni prezydent Legnicy też nie był związany z Prawem i Sprawiedliwością, a mimo tego udało się nam załatwić szereg pozytywnych projektów – mówił Michał Dworczyk.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Deszcz nie popsuł święta mieszkańcom Złotoryi

Read More →