Jawor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Moje trzy grosze. Sromotny upadek mafii nauczycielskiej

Przez   /   31/10/2017  /   16 Comments

Śniło mi się, że Pan Bóg spojrzał łaskawie na radnego Grockiego, jak stał w niedzielę przy ołtarzu z palcami złączonymi w piramidkę, i pomyślał: „A niech ma”.

 

Zanim opowiem, co było dalej w tym śnie, muszę zrobić niewielką dygresję dla legniczan, którzy pewnie w życiu o radnym Grockim nie słyszeli. W Złotoryi jest taki radny, wyobraźcie sobie, który wytropił w szkołach mafię nauczycielską i nie owijając słów w bawełnę objaśnił wyjątkowo perfidny mechanizm jej działania podczas październikowego posiedzenia Komisji Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej Rady Miejskiej w Złotoryi. Chodzi o zorganizowaną grupę przestępczą zajmująca się udzielaniem korepetycji. Zdaniem radnego, celowo uczą źle, by po lekcjach inkasować od swoich uczniów kasę za prywatne lekcje. Grocki ufa jednak, że PiS, który z taką determinacją wziął się za mafię sędziowską, zrobi też porządek z nauczycielami.

„A niech ma” powiedział do siebie Pan Bóg, spoglądając z wyżyn swojego majestatu na Grockiego. I zaraz do radnego podbiegli urzędnicy państwowi w długich płaszczach z wielbłądziej wełny. Usiedli w zakrystii i zaczęli naradzać się, jak wyzwolić uciemiężonych jedynko- i dwójkowiczów spod tyranii korepetytorów. Najprawdopodobniej zdecydowano się na rozwiązania siłowe, bo jeszcze tego samego dnia specjalne obwody Błaszczaka do naprawiania kraju wywlekły z domowych pieleszy profesorów R., Ż. M., B. i C. Dla wzmożenia prewencyjnego efektu, polonistkę, która za matury wybudowała sobie dwupiętrowy domek w zacisznej dzielnicy, wleczono w szlafroku z chińskiego jedwabiu przez pół miasta. Przed komisariatem zebrał się tłum słabo wykształconych obywateli z karierą złamaną przez nauczycielską mafię i zaraz poleciały w stronę różowego szlafroczka kefiry, jajka i nadgniłe pomidory. Przesłuchania przeciągnęły się do późnych godzin nocnych.

Kiedy nazajutrz dzieci przyszły do szkoły, w klasach powitał ich zmultiplikowany za sprawą wymodlonego w kościele cudu radny Grocki. W prostych żołnierskich słowach objaśnił im cały świat. Uczniowie pytali, a on mówił głuptasom, czego nauczył się przez całe życie oraz co mu przyszło do głowy, kiedy rozmyślał na sesjach o swej małej i dużej ojczyźnie. Wziął za to marne 15 tys. zł diety, przysługującej radnemu w Złotoryi za rok pracy. I nigdy nie trzeba już było korepetycji.

 

Piotr Kanikowski

PS: Felieton zapowiada ukazanie się nowego numeru bezpłatnego 24 Tygodnika. Szukajcie nas w piątek w sklepach, urzędach, przychodniach Legnicy.
FILM YOUTUBE.PL/ KACPER PAWŁOWSKI

    Drukuj       Email
 • Publikowany: 983 dni temu dnia 31/10/2017
 • Przez:
 • Ostatnio modyfikowany: Październik 31, 2017 @ 1:38 pm
 • W dziale: wiadomości

16 komentarze

 1. lustrator pisze:

  zrobicie mu koło dupy jak Wałesie??

 2. lustrator pisze:

  a po swietach co z tym Kwiatkowskim.

 3. podgórki pisze:

  przykład jednego
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Eugeniusz_Kwiatkowski
  ale dobrze że i dla wielu taka polska Katalonia jest za ciasna
  to ją suńcie sobie po torach na suwalszczyznę;)

 4. lustrator pisze:

  a CO to jest pozytywistyczny patryjota ??Jakis jeszcze inny rodzaj idioty??

 5. podgórki pisze:

  w przeddzień święta to każdy by tu chciał zobaczyć merytorycznych pozytywistycznych patriotów a nie takie coś w stylu narady donbaskich zbirów i to jeszcze jak za Gomółki.. ale takie są niestety fakty.. nie udało się to wam

 6. lustrator pisze:

  smialo wybierzcie tego id..te na posla.Takich nam ciagle brakuje.No i afer jakby tez mało.

 7. Podgórki pisze:

  ja nic nie biorę, bo tu zostaję ale jak ty będziesz stąd na stałe wyjeżdzał z dworca legnickiego w ciągłej budowie to możesz zabrać z sobą te gadżety o których napisał dzisiaj redaktor

 8. do Podgórek pisze:

  Człowieku, co ty bierzesz?

 9. do do podgórki pisze:

  no to się przecież nie wypowiadasz, bo czujesz bezsens – czy może chodzi ci o bezsens twojej wypowiedzi w takim to tu medium?

 10. do Podgórek pisze:

  ruszył mnie bezsens wypowiedzi

 11. ha ha pisze:

  chyba osła a nie posła

 12. do do podgórek pisze:

  Już ty sam wiesz co wniósł, skoro cię ruszyło;)

 13. Eduardo pisze:

  Cortez spalił sobie statki, to oni zdewstowali sobie kolej, ale dlaczego rozszabrowali małą retencję?

 14. do Podgórek pisze:

  I co wniósł ten popis pseudoerudycji?

 15. podgórki pisze:

  a wcześniej było coś o powiatowym Rysiu i Misiu z Barei.. trzeba jasno powiedzieć, że ten projekt społeczny w Złotoryi i okolicach cywilizacyjnie się nie udał, dobrostanu tu żadnego nie będzie.. trzeba dokonać relokacji ludności ze szczególnym wskazaniem na osoby dotąd za dobrostan odpowiedzialne i zacząć cywilizować teren zupełnie od nowa.. może jak kolej zdewastowaną da się jakoś odtworzyć to ta relokacja będzie możliwa?

 16. To jest metoda pisze:

  Wypromujcie go będziemy mieli wreszcie posła!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

107872189_3289747294409825_911105398821311158_o

Ziętal wrócił. Przejechał na rowerze 2 766 kilometrów

Read More →