AGEM new
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Mercedes zaprasza uczniów do konkursu “Eko-Gwiazda”

Przez   /   21/05/2020  /   No Comments

„Odmawiaj – Ograniczaj – Użyj ponownie – Segreguj i przetwarzaj – Kompostuj”. To 5 złotych zasad gospodarki cyrkularnej, bezodpadowej („Zero Waste” czyli „Zero Śmieci”) i hasło przewodnie tegorocznego konkursu „Eko-Gwiazda” na Dolnym Śląsku. Mercedes‑Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego do wspólnych działań na rzecz ochrony przyrody. Czekają cenne nagrody!

Już po raz trzeci Mercedes-Benz Manufacturing Poland zaprasza uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych z powiatu jaworskiego, legnickiego, świdnickiego i wałbrzyskiego (łącznie 10 szkól) do udziału w konkursie promującym postawy proekologiczne. W tegorocznej edycji zadaniem uczestników jest nakręcenie krótkiego filmu, bez wychodzenia z domu, o tym, w jaki sposób radzą sobie z odpadami, by chronić środowisko.

Ambicją koncernu Daimler AG jest neutralność całej floty oraz zakładów produkcyjnych pod względem emisji CO2 do 2039 r. To bardzo ambitny cel. Fabryka w Jaworze już dziś jest bezemisyjna.

Żyjąc i pracując na Dolnym Śląsku, czujemy się odpowiedzialni za cały region. Konkurs Eko-Gwiazda/ edycja Jawor ma zaszczepiać w młodych ludziach postawę chroniącą zasoby i środowisko.”- mówi dr Andreas Schenkel, CEO Mercedes-Benz Manufacturing Poland.

To już III edycja konkursu. Poprzednie dotyczyły m.in jakości powietrza oraz codziennych drobnych działań, które mają wpływ na stan środowiska.

Termin przesyłania zgłoszeń to 4 czerwca 2020 r. Prace konkursowe należy przygotować do 11 czerwca. Jury w składzie: dr Andreas Schenkel, Thomas Kaiser oraz Marlena Biadała-Domino wybierze najlepszy film promujący zachowania Zero Waste. Zwycięzca otrzyma MacBook Air 13”. Nagrodzeni zostaną także wszyscy finaliści.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w konkursie. Szczegółowe informacje o projekcie, w tym regulamin, są dostępne na stronie www.jawor.ekogwiazda.pl.

Konkurs „Eko Gwiazda – edycja Jawor” objęty jest honorowym patronatem Starosty Jaworskiego, Pani Anety Kucharzyk.

Źródło: Mercedes-Benz Manufacturing Poland

RYC. MERCEDES-BENZ MANUFACTURING POLAND

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

tick-482613_1920

Idzie lato – uwaga na kleszcze w lasach i na łąkach

Read More →