PWSZ1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniczanie nawet w czasach zarazy zawierają małżeństwa

Przez   /   21/05/2020  /   No Comments

Od 15 marca do 20 maja w legnickim Urzędzie Stanu Cywilnego 25 par zawarło związek małżeński. Niektóre śluby były niepowtarzalne.

- Podczas udzielania jednego ze ślubów ujrzałem w oknie, jak ktoś w starej wojskowej masce gazowej na głowie gapi się na mnie – śmieje się Albert Kozakowski, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Legnicy. – Potem drugą taką samą głowę i za chwilę całe okno było jak jakiś obraz z surrealistycznego balu maskowego.

Pan kierownik na ten widok zaśmiał się, a wraz z nim wybuchnęła śmiechem cała sala ślubów dostojnego USC. Incydent ten wydarzył się podczas ceremonii, w której wierność małżeńską przysięgali sobie dozgonnie harcerka z harcerzem. Jako że przez paskudnego wirusa goście nie mogli wejść na salę ślubów, to stali na zewnątrz, na ul. Chojnowskiej, pod oknem właśnie sali ślubów, na wprost kierownika. I rozbawili wszystkich swoją krótką scenką rodzajową z maskami gazowymi w roli głównej. Można z humorem w czasach zarazy? Można!

Już na poważnie Albert Kozakowski mówi ze smutkiem: – Pusta sala ślubów wygląda przygnębiająco.

Teraz podczas ceremonii ślubnej może być już na sali w sumie 14 gości. I to znacznie lepiej wygląda, niż pięć osób, czyli para młoda, świadkowie i jeden dodatkowy gość, a tak było jeszcze niedawno. Sala nie jest już taka pusta. Ale obecnie wszyscy muszą zasłonić twarze maseczkami. Takie czasy.

- Oczywiście, pozwalamy zdjąć na chwilę te maski, by państwo młodzi i goście mogli sobie zrobić zdjęcie po udzieleniu ślubu – mówi pan kierownik. – A swoją drogą, do obowiązku zasłaniania twarzy pary młode podchodzą z humorem. Jedna z par miała elegancko wyhaftowane na maskach napisy „Młoda”, „Młody”, a świadkowie – „Świadkowa”, „Świadek”. Inne z kolei ze śmiechem pozowały w maseczkach do pocałunków.

Marta i Tomasz Rowińscy (na zdjęciu) powiedzieli sakramentalne „tak” w sobotę 16 maja. – Maski nas nie krępowały. Było nawet z tego powodu dosyć zabawnie. Bo gdy człowiek zasłoni sobie twarz, jest w tym dużo tajemniczości – uśmiechają się państwo młodzi.

Statystyka ślubów w czasie zarazy

1. Małżeństwa zawarte w USC Legnicy od 14 marca do 20 maja 2020 r. (łącznie 25) w tym:

- małżeństwa konkordatowe – 4

- małżeństwa zawierane w USC – 21

2. Rezygnacja z ustalonych terminów (łącznie 34), w tym:

- przeniesione na inne terminy w 2020 r. – 11

- przeniesione na 2021 r. – 4

- rezygnacja z terminem do ustalenia – 19

3. Całkowita rezygnacja z zawarcia małżeństwa w USC Legnica -7

4. Rezygnacja ze ślubu cywilnego i zdecydowanie się na ślub konkordatowy – 1

5. Rezygnacja ze ślubu w plenerze i przeniesienie do USC – 2 (Pałac w Warmątowicach Sienkiewiczowskich i Hotel Millenium).

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

69438222_2715452898506511_2776839061447376896_o

Robert Obaz apeluje do premiera o otwarcie granic

Read More →