Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Ludzie musieli uciekać z domów, bo groził wybuch

Przez   /   19/11/2023  /   No Comments

Na ul. Karlińskiego doszło do uszkodzenia gazociągu i groźnego wycieku gazu. Zaszła potrzeba ewakuowania wszystkich mieszkańców. Służby informują, że sytuacja jest już opanowana. 

O godz. 10.37 Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy dostała zgłoszenie o gazie ulatniającym się z głośnym sykiem, pod dużym ciśnieniem, z głównej nitki gazociągu na ul. Karlińskiego. Strażacy ewakuowali mieszkańców (ok. 40-50 osób). Pukali do wszystkich drzwi i kazali natychmiast uciekać. Ludzie opuszczali domy w deszczu, wśród płaczu dzieci. Aby nie marzli i nie mokli, Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Legnicy podstawił autobus, ale zanim przyjechał wielu mieszkańców zdążyło znaleźć sobie schronienie u rodziny lub znajomych. Na miejscu pojawiła się ekipa Pogotowia Gazowego, która uszczelniła rurę i zlikwidowała wyciek. Aktualnie strażacy sprawdzają stężenie gazu w domach. Jeśli uznają, że jest bezpieczne, mieszkańcy będą mogli wrócić do siebie.

Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika (dziękujemy!)

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 216 dni temu dnia 19/11/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 19, 2023 @ 12:44 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

piotr k drop legnicaeu

Akt oskarżenia dla trenera – pedofila z Legnicy

Read More →