Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chciał kupić tani węgiel – stracił prawie 5 tys. zł

Przez   /   17/11/2023  /   No Comments

Mieszkaniec powiatu legnickiego kupił przez internet ekogroszek za niemal 5 tysięcy złotych. Wpłacił pieniądze, ale transportu z węglem się nie doczekał. Sprzedawca też jakby zapadł się pod ziemię – szuka go policja. A mł. asp. Anna Tersa z komendy w Legnicy ostrzega łowców okazji przed grasującymi w sieci oszustami.

 

- Niestety chęć kupna opału wykorzystują oszuści, którzy oferują węgiel w bardzo korzystnej cenie i obiecują szybką dostawę. W rzeczywistości to naciągacze, którzy w nielegalny sposób wzbogacają się na ludzkiej łatwowierności i krzywdzie – informuje ml. asp. Anna Tersa – Jak co roku o tej porze ilość podobnych oszustw może wzrosnąć, dlatego apelujemy o czujność i ostrożność podczas dokonywania zakupów opału przez strony internetowe.

Jak kupić węgiel bezpiecznie:

• Nie wierzmy we wszystko co przeczytamy! Super oferta, zaniżona cena – to sygnały, które mogą świadczyć, że mamy do czynienia z oszustwem. Sprawdzajmy dokładnie każdą taką ofertę.
• Korzystajmy ze sprawdzonych portali sprzedażowych.
• Nie warto wierzyć w każde ogłoszenie zamieszczane w popularnych serwisach internetowych. Część z nich jest tworzona przez oszustów chcących w szybki sposób wzbogacić się naszym kosztem.
• Należy dokładnie sprawdzić ofertę i wiarygodność firmy, przeczytać opinie, sprawdzić oficjalną stronę internetową, skontaktować się z pracownikiem.
• Oszuści tworzą kopie stron internetowych firm zajmujących się sprzedażą opału. Należy dokładnie przyjrzeć się adresowi strony, ponieważ bardzo często w nazwie domeny znajduje się literówka albo przekręcona, czy niepełna nazwa firmy. Najlepiej samodzielnie wpisać adres w oknie przeglądarki, ponieważ w ten sposób unikniemy stron podszywających się pod legalnie działające firmy.
• Opłacając zamówienie najlepiej korzystać z opcji zapłaty przy odbiorze, a jeśli dostępna jest tylko opłata online, należy zwrócić uwagę, czy połączenie internetowe do bankowości mobilnej jest bezpieczne.
• Nie należy odpowiadać również na tzw. super oferty przesyłane SMS-em lub e-mailem. Pod żadnym pozorem nie otwierajmy znajdujących się w takich wiadomościach linków, nie pobierajmy też załączników.

Źródło: Policja Legnica

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 243 dni temu dnia 17/11/2023
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Listopad 17, 2023 @ 3:40 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

vampire-5530776_1280

Amant z Ameryki rozpłynął się we mgle z 25 tys. zł

Read More →