Galeria_UM
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

LPGK obiecuje do 1 lipca rozstawić pojemniki na śmieci

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Podczas cotygodniowego posiedzenia Kolegium Prezydenta Legnicy (26 czerwca br.) prezes zarządu Legnickiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej ? firmy, która wygrała przetarg na odbiór odpadów w nowym systemie, poinformował zebranych o rozpoczęciu organizacyjnych działań związanych z dostawą pojemników na śmieci.

Józef Wasinkiewicz zadeklarował, że od 1 lipca, kiedy to rusza nowy system, nie powinno być żadnych miejsc pozbawionych pojemników, a firma wychodzi w ten sposób naprzeciw potrzebom wszystkich właścicieli nieruchomości, na których posesjach powstają śmieci. Dotyczy to zarówno dotychczasowych klientów LPGK, jak i innych przedsiębiorstw, które zajmowały się odbiorem odpadów.

Zamówienia na pojemniki będą przyjmowane każdego dnia roboczego do końca tygodnia w godzinach od 8 do17, aw sobotę od 8 do 14 w Zakładzie Oczyszczania Miasta przy ul Nowodworskiej 48. Pracownicy są cały czas do dyspozycji klientów. W kolejnych dniach pojemniki będą rozwożone do wskazanych miejsc, nawet w soboty i niedziele, będą też uzupełniane tam, gdzie ich wcześniej nie było. Legniczanie będą pojemniki dzierżawić od LPGK na dogodnych warunkach. Przykładowy koszt dzierżawy pojemnika 120-litrowego wyniesie 2 zł miesięcznie.

Firma posiada ponad 20 tysięcy pojemników do zbiórki selektywnej oraz na odpady zmieszane. Potrzeby miasta są oceniane na 18-20 tysięcy, dla nikogo więc ich nie zabraknie. Posiada także nowoczesny sprzęt do ich odbioru i transportu. Właściciele nieruchomości sami w swych deklaracjach decydowali, czy będą odpady segregować, co jest tańsze i bardziej opłacalne (13,70 zł od osoby miesięcznie) czy też ich śmieci będą zmieszane, co kosztuje znacznie drożej ? 17,80 zł od osoby miesięcznie. Firma będzie również uaktualniać asortyment pojemników pod względem ich pojemności, zależnie od aktualnych potrzeb klientów.

Druki zamówień pojemnikowych dla osób fizycznych i prawnych dostępne są na stronie Urzędu Miasta www.Legnica.eu w zakładce Nowe zasady gospodarki odpadami. Informacje w sprawie dzierżawy pojemników udzielane są również pod nr telefonu 76 85 66 340 lub 76 85 66 342.

Zamówienie należy niezwłocznie przesłać faxem 76 856 63 55 do firmy LPGK Sp. z o.o., a następnie wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście podpisany dokument do siedziby Zakładu Oczyszczania Miasta, ul. Nowodworska 48.

Harmonogram odbioru odpadów będzie dostępny na stronie LPGK www.lpgk.pl.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2911 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 26, 2013 @ 3:23 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

content_88a9430b-2ecc-4e56-970a-d07ee0560b3f

Zetor był o krok od śmierci – dzięki DIOZ wraca do sił

Read More →