PWSZ_Legnica_Nabor
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Chcieli puścić z dymem swoją plantację marihuany

Przez   /   26/06/2013  /   No Comments

Mieszkańcy powiatu legnickiego są zamieszani w sprawę wielkiej plantacji konopi indyjskich, podpalonej w ubiegły czwartek w Jaroszowie koło Strzegomia. Zaskoczeni przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego podłożyli ogień w budynku, w którym uprawiali marihuanę, aby zatrzeć ślady. Pożar ugaszono, a bandyci wpadli w ręce policji. 

CBŚ od dłuższego czasu zbierał informacje na temat plantacji konopi na terenie powiatu świdnickiego. Zgromadzony materiał pozwolił zlokalizować konkretny budynek gospodarczy używany do przestępczej działalności. W czwartek policjanci weszli na teren obserwowanej posesji. Na ich widok przebywający wewnątrz budynku mężczyźni podłożyli ogień, aby pożar zatarł ślady ich działalności. Próbowali uciekać, ale zostali zatrzymani i aresztowani. To czterej mieszkańcy powiatów świdnickiego i legnickiego w wieku od 26 do 34 lat. Są podejrzani o nielegalną uprawę i wytwarzanie środków odurzających. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Część z nich była już wcześniej karana za przestępstwa narkotykowe.

Wywołany przez przestępców pożar szybko się rozprzestrzeniał, stwarzając realne zagrożenie dla bezpieczeństwa okolicznych mieszkańców i ich mienia. Ogień gasiło kilka jednostek straży pożarnej. Nadzieje plantatorów, że zamieni świadczące przeciw nim dowody w popiół okazały się płonne.

Po ugaszeniu pożaru, na piętrze spalonego budynku, policjanci znaleźli wydzielone pomieszczenie, w którym znajdowała się plantacja konopi – informuje Paweł Petrykowski, oficer prasowy dolnośląskiej policji. – Było tam też miejsce, w którym sprawcy suszyli ścięte już rośliny. Zabezpieczono ponad 300 krzewów oraz ponad 20 kilogramów suszu o wartości rynkowej nie mniejszej niż 350 tys. złotych.

Dodatkowo podpalacze odpowiedzą za sprowadzenie zagrożenia  dla życia i zdrowia wielu osób oraz mienia znacznych rozmiarów.

ZDJĘCIA: POLICJA

 

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2950 dni temu dnia 26/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 26, 2013 @ 4:28 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SONY DSC

Sędziowie z Dolnego Śląska stają po stronie TSUE

Read More →