Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  kultura  >  Current Article

Legnickie Conversatorium Organowe. Z publicznością!

Przez   /   07/09/2020  /   No Comments

Przed nami 34. Legnickie Conversatorium Organowe im. prof. Stanisława Moryto. Czeka nas wiele świetnych koncertów, wykonywanych przez znakomitych artystów – Conversatorium to jeden z najważniejszych w Europie festiwali współczesnej muzyki organowej i jej improwizacji.

Co ważne: koncerty będą się odbywały z udziałem publiczności, choć – ze względu na pandemię – ograniczonej liczebnie. Na koncerty do Ewangelickiego Kościoła Marii Panny w Legnicy oraz Sali Maneżowej w Akademii Rycerskiej będą mogli wejść tylko zaproszeni goście oraz posiadacze wejściówek, które od 10 września będzie można odbierać (bezpłatnie, ale w ograniczonej ilości) w Galerii Satyrykon w Legnicy.

Jednocześnie informujemy, że wszystkie koncerty 34. Legnickiego Conversatorium Organowego będą transmitowane na żywo na kanale YouTube Legnickiego Centrum Kultury, pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=SpeZY0_p3CI
- Rok 2020 jest inny niż wszystkie. Początkowo myśleliśmy o tegorocznej edycji festiwalu bardzo szeroko, jednak większość naszych planów pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Dlatego w koncertach, poza wyjątkami (zaproszenia i wejściówki), będziemy uczestniczyli głównie online, za pośrednictwem transmisji internetowej. Wiem, że nie zastąpi to w żaden sposób naszej obecności w unikalnym wnętrzu Kościoła Marii Panny, ale przynajmniej w pewnym stopniu zaspokoi nasze pragnienie prawdziwego piękna – mówi Michał Sławecki, Dyrektor Artystyczny festiwalu.

Zachęcamy do odbierania bezpłatnych wejściówek na festiwal i zapraszamy na pierwsze po przerwie związanej z pandemią koncerty organowe na żywo!

Program koncertów, informacje o wykonawcach oraz festiwalu itp. znajdziecie KLIKAJĄC TUTAJ

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 381 dni temu dnia 07/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 7, 2020 @ 9:54 am
  • W dziale: kultura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Siostry Rzeki 2018 . Cecylia Malik i Siostry Rzeki. fot Agata Jabłońska

Warsztaty i wycieczka. Tydzień ze Świętem Rzek

Read More →