WMD MCD
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnicka Policja zlikwidowała plantację marihuany

Przez   /   19/12/2016  /   No Comments

Legniccy policjanci z zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzewanych o przestępstwa narkotykowe. W wynajmowanych przez zatrzymanych mężczyzn mieszkaniach funkcjonariusze ujawnili susz, plantację marihuany, profesjonalną linię produkcyjną oraz amunicję. W sumie zabezpieczono ponad pół tysiąca krzewów konopi indyjskiej, gotowy susz rośliny, z którego można było otrzymać 5200 porcji handlowych.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu wraz z policjantami Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowi Komendy Miejskiej Policji w Legnicy realizując czynności operacyjne zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 37 lat z powiatu legnickiego, podejrzanych o przestępstwa narkotykowe.

Policjanci uzyskali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta Legnicy może znajdować się nielegalna plantacja konopi. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić tą informację. W związku z tym policjanci przeszukali lokal i zatrzymali w tej sprawie dwóch mieszkańców Legnicy. Jak się okazało mężczyźni w 3 mieszkaniach na terenie miasta prowadzili przestępczy proceder. W zajmowanych mieszkaniach, funkcjonariusze ujawnili specjalne namioty wyposażone w sprzęt: grzewczy, wentylacyjny, nawadniający, a także ponad 520 krzewów konopi indyjskich w różnych fazach wzrostu. Zabezpieczono także gotowy susz roślinny, z którego można było uzyskać ponad 5tysięcy porcji marihuany. Ponadto w jednym z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli także 4 sztuki amunicji.

Zatrzymani mężczyźni zostali już tymczasowo aresztowani. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym również to, czy i na jaką skalę zatrzymani zajmowali się ich rozprowadzaniem. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Iwona Król-Szymajda

FOT. POLICJA LEGNICA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 1403 dni temu dnia 19/12/2016
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Grudzień 19, 2016 @ 2:01 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sienk-1024x692

Osiedle Sienkiewicza broni zieleni przed prezydentem

Read More →