Akademia
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Legniccy harcerze chcą zrobić więcej dla Justyny

Przez   /   28/06/2013  /   1 Comment

Przed kilkunastoma dniami Komendant Chorągwi Dolnośląskiej ZHP ogłosił Alert dla członków ZHP mający na celu zebranie funduszy na pomoc w leczeniu ciężko chorej Justynie Piotrowskiej ? nauczycielki z Oławy i jednocześnie wspaniałej instruktorki ZHP.
Justyna cierpi na bardzo poważną chorobę, tętnicze nadciśnienie płucne. Jedynym ratunkiem dla niej jest rodzinny przeszczep płuc w Wiedniu, na który wymagane są fundusze w wysokości 150 tysięcy euro. Bez udziału wielu ludzi dobrej woli, nie uda nam się zebrać takich pieniędzy. Justyna jest osobą, która nigdy nikomu nie odmówiła żadnej pomocy i poświęciła swoje życie dla innych. Teraz to ona potrzebuje nas ? podkreślał swoim apelu Komendant Chorągwi ogłaszając Alert.

Apel o pomoc dla druhny Justyny przeszedł najśmielsze oczekiwania. Dzięki pracy i ofiarności wielu ludzi zaangażowanych w zbiórkę pieniężną na sfinansowanie rodzinnego przeszczepu płuc nauczycielki i instruktorki ZHP druhny hm. Justyny Piotrowskiej, udało się zebrać w przeciągu niespełna dwóch tygodni niebagatelną kwotę 765 000 zł.

Jednak harcerze z Hufca ZHP Legnica nie poprzestają na dotychczasowych działaniach i organizują powszechną zbiórkę pieniężną na dalszą rehabilitację druhny Justyny po przeszczepie. Odpowiadając na alert Komendanta Chorągwi Dolnośląskiej pragną nadal kwestować na rzecz tej wspaniałej osoby, która swoim osobistym przykładem była i jest wzorem dla wielu harcerzy i instruktorów. W związku z tym w dniach 29 czerwca w godz. 16-20 i 30 czerwca 2013r. w godz. 15-20 na terenie hipermarketu AUCHAN w Legnicy harcerze organizują powszechną zbiórkę funduszy. Będą kwestowali przy kasach jak również zorganizują gry i zabawy dla dzieci na terenie hipermarketu AUCHAN. W niedziele harcerzy w umilaniu czasu najmłodszym legniczanom wesprze ?Fabryk urodzin? ze Złotoryi. Zapraszamy wszystkich serdecznie na wsparcie tak szlachetnego celu jakim jest powrót do zdrowia druhny Justyny Piotrowskiej. Więcej informacji na temat druhny Justyny oraz wszelkich o akcji na stronie www.plucadlajustyny.pl oraz na facebooku www.facebook.com/PlucaDlaJustyny.

hm. Nikodem Mielcarek,  rzecznik prasowy Hufca ZHP Legnica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 2649 dni temu dnia 28/06/2013
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Czerwiec 28, 2013 @ 8:14 am
  • W dziale: styl życia

1 komentarz

  1. Milly pisze:

    Great inthgis! That’s the answer we’ve been looking for.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 25.09.2020 094355.bmp

Nastrój się. Seed Holden zagra w zamku w Grodźcu

Read More →