BISA
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica przygotowuje masowy punkt szczepień

Przez   /   08/04/2021  /   No Comments

Prezydent Tadeusz Krzakowski poinformował, że miasto przygotowuje się do uruchomienia od 14 kwietnia masowego punktu szczepień w hali sportowej przy ul. Lotniczej. 

“Za nami kolejne spotkanie, na którym dopinaliśmy szczegóły logistyczno-organizacyjne działania tego punktu. To bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego jako miasto z dużą szczegółowością i dbałością podchodzimy do kwestii organizacyjnych i funkcjonalnych tego miejsca. Masowy punkt szczepień wymaga sprawnej współpracy wielu instytucji, dlatego w spotkaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele Wydziału Zdrowia i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a także Ośrodka Sportu i Rekreacji w Legnicy oraz dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za proces szczepień w naszym mieście” – poinformował prezydent Tadeusz Krzakowski na swoim facebooku.

Całość kosztów związanych z organizacją i uruchomieniem miejskiego punktu szczepień pokryje miasto. Liczba przeprowadzanych szczepień będzie zależała od dostępności personelu medycznego oraz liczby dostępnych dawek szczepionek. Z deklaracji rządu wynika, że w kwietniu do Polski może zostać dostarczonych nawet 7 mln dawek szczepionek przeciwko COVID-19. W drugim kwartale roku tempo szczepień ma szansę znacznie przyspieszyć.

Narodowy Program Szczepień w rządowym wydaniu sprawdza się słabo. Między innymi zmusza mieszkańców miast ze skromną pulą dawek do poszukiwania szczepionek po wsiach, gdzie jet ich więcej. Samorządowcy przejmują inicjatywę. Przykład dał prezydent Wałbrzycha Roman Szełemiej, organizując punkt szczepień na masową skalę w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.  W punktach prowadzonych przez przychodnie szczepi się 30 osób tygodniowo, a w Starej Kopalni od 1,1 tys. do 1,5 d tys. dziennie. Warunki stworzone w Wałbrzychu pozwalają na podawanie nawet 2 tys. dawek w jeden dzień.
Od 27 grudnia w Legnicy wykonano 15 tysięcy szczepień. W tej liczbie zawiera się ok 4,7 tys. osób, które otrzymały już dwie dawki. To znaczy, że niezaszczepionych pozostaje wciąż ok. 80 tys. dorosłych mieszkańców Legnicy
Na czas funkcjonowania legnickiego punktu szczepień masowych, zaplanowane przy ul. Lotniczej rozgrywki i mecze  zostaną  w porozumieniu z klubami – przeniesione do innych obiektów w Legnicy.

FOT. FACEBOOK.PL/ TADEUSZ KRZAKOWSKI

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 6 dni temu dnia 08/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 8, 2021 @ 2:32 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

jedzieszmysl-36-1024x573

Wyrok utrzymany. 3 lata więzienia za śmierć 2 dzieci

Read More →