Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica ma gotowy Miejski Punkt Szczepień

Przez   /   13/04/2021  /   No Comments

Dobiegła końca organizacja Miejskiego Punktu Szczepień zlokalizowanego przy Hali przy ul. Lotniczej w Legnicy. Czekamy na zielone światło na jego uruchomienie.

Przy tym ważnym przedsięwzięciu od kilkunastu dni pracują osoby oddelegowane do organizacji punku z jednostek miejskich, urzędu i wolontariusze.

- Za nami szereg spotkań i dopięcia spraw logistyczno-organizacyjnych działania tego punktu. To bardzo ważne przedsięwzięcie, dlatego jako miasto z dużą szczegółowością i dbałością podchodzimy do kwestii organizacyjnych i funkcjonalnych tego miejsca – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Jak podkreślił masowy punkt szczepień wymaga sprawnej współpracy wielu instytucji. Ze strony miasta zaangażowane są m.in. Wydział Zdrowia i Wydział Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta, a także Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy przy kluczowym partnerstwie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy wraz z pracownikami odpowiedzialnymi za proces szczepień dla osób ze skierowaniem z systemu.

Liczba przeprowadzanych szczepień, a także w razie potrzeb dodatkowe punkty szczepień masowych (w różnej formie), będzie zależała od dostępności personelu medycznego oraz liczby dostarczanych dawek szczepionek.

Na czas funkcjonowania MPS treningi i rozgrywki w obiekcie – w porozumieniu z klubami – zostaną przyprowadzone w innych obiektach sportowych na terenie miasta.

Źródło: Urząd Miasta w Legnicy

FOT. URZĄD MIASTA W LEGNICY

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 26 dni temu dnia 13/04/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Kwiecień 13, 2021 @ 2:21 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →