schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  styl życia  >  Current Article

Hutnicza krew. Popłynie w Legnicy, Głogowie i Lubinie

Przez   /   14/04/2021  /   No Comments

Wspólny cel, wspólna akcja – wszystkie kluby Honorowych Dawców Krwi działające przy KGHM Polska Miedź S.A. w roku jubileuszu miedziowego giganta współpracują, żeby zebrać jak najwięcej krwi. Najbliższa akcja zaplanowana na 29 maja zostanie przeprowadzona w trzech miastach Zagłębia Miedziowego. Z okazji hutniczego święta będzie można oddać krew w Lubinie, Głogowie i Legnicy.
Wszyscy chętni mogą zgłaszać się w tym dniu do miejscowych oddziałów krwiodawstwa. Przy donacji warto podać hasło „60 KGHM” lub numer porządkowy 670. Każdy uczestnik otrzyma specjalną bransoletkę ze swoją grupą krwi.

– Tradycja oddawania krwi towarzyszy wolontariuszom KGHM od wielu lat. W roku jubileuszowym chcemy podkreślić naszą współpracę i społeczne zaangażowanie w Zagłębiu Miedziowym. W ubiegłym roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach oddali ponad tysiąc litrów krwi. To mistrzostwo świata w pomaganiu – powiedziała Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Zastępca dyrektora z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu, Iwona Mrowiec-Pawlik dziękując Spółce za inicjatywę, podkreśla, “że są w życiu rzeczy, które można osiągnąć tylko razem”.

W roku jubileuszowym dla KGHM po raz pierwszy w akcję zaangażowali się Krwiodawcy ze wszystkich klubów. Udział zapowiedzieli wolontariusze z Klubu HDK PK Hutnicza Krew przy Hucie Miedzi Legnica, Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Hucie Miedzi Głogów, HDK Serce Górnika z ZG Lubin, Klubu HDK PCK Kropla Życia z ZG Polkowice-Sieroszowice, Stowarzyszenia i Klubu HDK z ZG Rudna.

Krew jest lekiem, którego niczym nie można zastąpić. Można ją uzyskać tylko od drugiego człowieka. Podawana jest w stanach zagrożenia życia. Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Zagłębia Miedziowego. Trzeba pamiętać o zabraniu dokumentu tożsamości.

Krew może oddać osoba pełnoletnia do 65-ego roku życia. Przed donacją należy odpowiednio się przygotować:

- zjeść lekki posiłek
- wypić min. litr płynów (woda, soki)
- unikać nadmiernego fizycznego wysiłku w dniu oddania krwi
- ograniczyć palenie tytoniu na min. godzinę przed oddaniem krwi
- nie spożywać alkoholu przynajmniej 24 h przed oddaniem krwi

29 maja można się zgłosić do wybranego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lubinie, Głogowie lub Legnicy:

- w godzinach 8:00 – 12:00 oddział RCKiK w Lubinie, ul. Gen. Józefa Bema 5
– w godzinach 8:00 – 11:30 oddział RCKiK w Głogowie, ul. T. Kościuszki 15
– w godzinach 8:00 – 11:00 oddział RCKiK w Legnicy, ul. J. Iwaszkiewicza 5

źródło: KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

Bez tytułu

Zagrodno. Nadzwyczajna sesja i co z niej wynikło

Read More →