schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Legnica. Hybrydowe studia w Witelonce od października

Przez   /   16/09/2021  /   No Comments

Nadchodzi nowy rok akademicki, a pandemia nie odpuszcza. Studentów PWSZ im. Witelona w Legnicy czeka więc od października hybrydowy tryb nauki. Oznacza to, że studenci będą łączyć naukę zdalną ze stacjonarną.

- Większość związanych z teorią wykładów i ćwiczeń będzie prowadzona online. Natomiast zajęcia praktyczne, które wymagają użycia specjalistycznego sprzętu dydaktycznego i bezpośredniego kontaktu studentów z dydaktykami czy, jak w przypadku kierunków medycznych także z pacjentami, będą stacjonarne – mówi dr Monika Wierzbicka, prorektor ds. dydaktyki i studentów w legnickiej PWSZ.

Tak jest bezpieczniej

Decyzja władz uczelni jest zgodna z wytycznymi rządu. Minister Edukacji i Nauki uchylił w ostatnich dniach rozporządzenie, które jeszcze do wakacji, ze względu na pandemię, czasowo ograniczało funkcjonowanie placówek szkolnictwa wyższego. Ruch ministra dał uczelniom zielone światło do samodzielnego decydowania w jakiej formie wznowią kształcenie w nowym roku akademickim. Ponieważ COVID 19
nie odpuszcza, odnotowywane są nowe zachorowania, władze PWSZ im. Witelona podjęły decyzję o bezpieczniejszej od stacjonarnej, hybrydowej formie nauki.
Największa w regionie legnickim uczelnia wyższa kształci studentów na trzech różnych wydziałach, każdy z nich ma inną specyfikę. W dodatku związana z pandemią sytuacja jest bardzo dynamiczna, może się zmieniać z dnia na dzień.
- Dlatego zachęcam studentów, by regularnie zaglądali na stronę internetową i profil uczelni na Facebooku. Lub kontaktowali się bezpośrednio z sekretariatami czy dziekanatami szkoły. Będziemy aktualizować i przekazywać najnowsze informacje dotyczące trybu nauki, który będzie zależny od sytuacji – mówi dr Monika Wierzbicka, prorektor ds. dydaktyki i studentów.

Akademik z ograniczeniami

Wielu studentów spoza Legnicy ma wątpliwości, czy w związku z pandemią warto szukać na nowy rok akademicki stancji lub korzystać z oferowanego przez uczelnię akademika.
- Podjęcie tej decyzji powinno wynikać m.in. ze specyfiki studiów. Studenci kierunków, które nie wymagają np. bezpośredniego korzystania ze specjalistycznego sprzętu, mogą rozważyć pozostanie w domach i naukę głównie zdalną. Jeśli chodzi o nasz akademik to zapewniam, że obowiązują w nim zasady bezpieczeństwa epidemiologicznego: m.in. ograniczona została ilość osób w pokojach, wprowadzono zakaz wstępu dla osób z zewnątrz, nie wolno organizować zgromadzeń i spotkań – wyjaśnia dr Monika Wierzbicka.

Więcej na stronie pwsz.legnica.edu.pl i na profilu uczelni na Facebooku.

Źródło: PWSZ im. Witelona w Legnicy

FOT. PWSZ IM. WITELONA W LEGNICY

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sad121 (2)

25 lat więzienia dla ojca, który zabił swoje dziecko

Read More →