schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Pracownicy MOPS Legnica żądają 1000 zł podwyżki

Przez   /   16/09/2021  /   No Comments

NSZZ Solidarność w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Legnicy wysłał do prezydenta Tadeusza Krzakowskiego kolejne pismo o zabezpieczenie w budżecie na 2022 rok środków na podwyżkę pensji dla całej załogi. Związkowcy zapowiadają protest i wejście w spór zbiorowy.

Postulat dotyczy wzrostu płacy zasadniczej o 1000 zł dla wszystkich pracowników zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i Domu Pomocy Społecznej w Legnicy. “vNadmieniamy, że w 2022 roku wynagrodzenie zasadnicze na poziomie płacy minimalnej będzie otrzymywać niemalże 300 osób zatrudnionych w MOPS i DPS. Jest to sytuacja tym bardziej skandaliczna, że rekordowa inflacja (utrzymująca się na poziomie 5%) realnie obniża nasze wynagrodzenia, co powinno być brane pod uwagę przy ustalaniu budżetu miasta” – argumentują związkowcy.

Pod pismami skierowanymi do prezydenta Legnicy w tej sprawie podpisali się niemal wszyscy pracownicy. Związkowcy sygnalizują niezadowolene załogi z odpowiedzi Tadeusza Krzakowkiego na tę korespondencję. Odrzucają wyjaśnienia, że sytuacja godspodarczo-finansowa i konieczność oszczędności związanych z pandemią ograniczają możliwość spełnienia kierowanych do ratusza żądań płacowych.

“Niskie zarobki powodują braki kadrowe, w chwili obecnej w MOPS i DPS nie ma podań o pracę m.in. na stanowisko pracownika socjalnego, psychologa, wychowawcy, pielęgniarki. Pracownicy w DPS myślą o zmianie pracy na sektor służby zdrowia. Zaniedbania płacowe w perspektywie czasu spowodują obniżenie jakości usług dla mieszkańców Legnicy” – piszą działacze NSZZ Solidarność w MOPS. Przypominają, że od 2019 roku w ośrodku nie było podwyżek. “Uważamy, że docenienie pracy pracowników powinno odzwierciedlać się w poziomie ich wynagrodzeń, za który odpowiadają władze miasta. Pracownicy słowami uznania nie zapewnią godnego bytu swoim dzieciom i nie opłacą rachunków. W związku z powyższym oczekujemy podjęcia przez Prezydenta Legnicy stosownych działań. W wypadku niespełnienia naszych postulatów zorganizujemy akcję protestacyjną oraz skorzystamy z odpowiednich procedur zawartych w ustawie o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.”

Poniżej pismo do prezydenta Legnicy.

FOT. PIOTR KANIKOWSKI
Zdjęcie z protestu MOPS z roku 2013

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 30 dni temu dnia 16/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2021 @ 12:05 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SAVE_20211015_152000

Radny z Kunic: Spółka to najlepsza opcja

Read More →