Starostwo
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

Nowa Lewica wysyła do Legnicy kamper z programem

Przez   /   16/09/2021  /   No Comments

Nowa Lewica rozpoczyna konsultacje Nowego Programu. Już w najbliższy weekend od 17 września kamper programowy Nowej Lewicy rusza w Polskę. W ciągu trzech tygodni politycy i polityczki Lewicy odwiedza wszystkie województwa. Start trasy zaplanowany jest na 17.09.2021 r. na godz. 11:00 w Warszawie przy pl. Defilad. Liderzy Nowej Lewicy Robert Biedroń i Włodzimierz Czarzasty oraz szefowie zespołu programowego prof. Maciej Gdula i Anna Mackiewicz na konferencji prasowej rozpoczną konsultacje programowe Nowej Lewicy.

W najbliższy weekend kamper programowy odwiedzi Wrocław, Legnicę, Zieloną Górę i Poznań. W następnych dniach politycy i polityczki Lewicy odwiedza między innymi Kraków, Gdańsk, Radom czy Bydgoszcz.

Nowa Lewica wzięła się z ducha współpracy i optymizmu. Nie jesteśmy skazani na podziały i poczucie beznadziei. Możemy tak zaprojektować nasz wspólny dom, by każdy i każda z nas czuła się jak u siebie. Łącząc siły Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Wiosny łączymy ze sobą różne lewicowe wrażliwości, różne pokolenia i różne energie. Ta różnorodność prowadzi do nowej jakości, nowego pomysłu na Polskę, który uwzględnia potrzeby nas wszystkich. Z jednej strony jest to chęć przeciwdziałania negatywnym skutkom transformacji ustrojowej oraz budowanie sprawiedliwego społecznie, świeckiego państwa. To poszanowanie tradycji i szacunku dla wartości europejskich. Z drugiej strony mamy tradycję ruchów społecznych i wprowadzania do politycznej agendy nowych tematów i problemów choćby takich jak prawa osób LGBT+ czy przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej. Żeby pomyśleć o zmianie i ułożenie Polski po PiS potrzebujemy mądrego połączenia obu tych tradycji. Wrażliwości na nowe potrzeby społeczne i wiedzy jak rządzić państwem. Odwagi w formułowaniu postulatów i rozsądku we wprowadzaniu ich w życie. Planu dla Polski, który jest zarazem śmiały i realistyczny.

Taki jest właśnie program Nowej Lewicy. Opiera się 5 filarach: Polsce Współpracy, Polsce Europejskiej, Polsce Zielonej, Polsce Szacunku i Polsce Troskliwej. Bo myślenie o naszym wspólnym domie nie może ograniczać się jedynie do niepołączonych ze sobą Ministerstw. Obywatel potrzebuje zarówno dobrej ochrony zdrowia jak i nowoczesnej edukacji. Ale przede wszystkim potrzebuje czuć, że Polska jest jego domem, gdzie rządzący traktują go z szacunkiem i się o niego troszczą. Musi widzieć, że przestrzegane są europejskie standardy i że rządzący odpowiadają na wyzwania współczesności. Że, jesteśmy wspólnotą, w której współpracujemy ze sobą, by rozwijać nasz kraj.

Harmonogram:
17.09.2021 piątek – 11:00, pl. Defilad, Warszawa (konferencja pod kamperem)
18.09.2021 sobota – 12:00 Wrocław i 16:00 Legnica
19.09.2021 niedziela – 11:00 Zielona Góra i 16:00 Poznań

Legniczanie. Oto strona wydarzenia na Facebooku:- https://fb.me/e/19IQ0fT4b

Źródło: Lewica

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 30 dni temu dnia 16/09/2021
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 16, 2021 @ 11:04 am
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

SAVE_20211015_152000

Radny z Kunic: Spółka to najlepsza opcja

Read More →