helios1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Legenda bigbitu zagra na dożynkach w Zagrodnie

Przez   /   03/09/2019  /   No Comments

Efektowne wieńce i wyborne zupy szykują gospodarze na gminne dożynki w Zagrodnie (7 września), które po raz pierwszy przybiorą formę festiwalu kultury ludowej. Gwiazdą wieczoru będą bigbeatowe Trzy Korony – legendarna grupa założona przez Krzysztofa Klenczona po odejściu z Czerwonych Gitar. Można się spodziewać „10 w skali Beauforta”.

Dożynki odbędą się 7 września na gminnym boisku sportowym w Zagrodnie. Rozpoczną się w południe od polowej mszy świętej z udziałem orkiestry dętej i grup folklorystycznych. Scena oraz plac wokół niej będą tętnić życiem do późnej nocy. Będą atrakcje dla dzieci i dorosłych. Wystąpią m.in. zespoły Macierzanka z Wojcieszowa i Swojacy z Zagrodna. Do Zagrodna przyjedzie również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bolesławieckiej, z ogromnym dorobkiem, bogatym repertuarem, sukcesami w kraju i za granicą. W programie dożynek jest pokaz walk rycerskich i wojsk napoleońskich. Podczas jarmarku produktów lokalnych będzie się można zaopatrzyć m.in. w domowe miody i wina.

Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich już rozpoczęły przygotowania do rywalizacji w konkursach na najsmaczniejszą zupę i najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Jak nigdy wcześniej, warto zakasać rękawy. Za każdy wieniec zgłoszony do konkursu organizatorzy imprezy przewidzieli 600 złotych. Dodatkowo zwycięzcy dostaną 10 biletów na koncert zespołu Śląsk we Wrocławiu. W konkursie kulinarnym autorzy zup, które najbardziej przypadną do gustu jurorom, mogą wygrać nagrody pieniężne: 1000 zł, 350 zł lub 250 zł. Werdykty zostaną ogłoszone po godzinie 17 – na dwie godziny przed potańcówką „jak za dawnych lat”, czyli w czasach, kiedy do tańca nie przygrywało radio, ale wiejscy muzykanci. Od godziny 20 scenę wezmą w posiadanie gwiazdy wieczoru. Najpierw bigbeatowy zespół Trzy Korony, potem discopolowy duet Jacaro z Jeleniej Góry, w końcu Czadoman, autor hitu „Ruda tańczy jak szalona”. O godzinie 23 noc rozświetli pokaz laserów. Potem jeszcze długo będzie się można bawić na dyskotece pod gwiazdami prowadzonej przez DJ Macieja Wowka z Muzycznego Radia Jelenia Góra.

FOT. AGENCJA LUXART.COM

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

sienk-1024x692

Osiedle Sienkiewicza broni zieleni przed prezydentem

Read More →