BAZA_WYNOS
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  rozrywka  >  Current Article

Już w sobotę Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny

Przez   /   03/09/2019  /   No Comments

Już 7 września (sobota) zapraszamy legniczan na huczne, pełne gwiazd i atrakcji Imieniny Ulicy Najświętszej Marii Panny. W centrum miasta staną aż dwie sceny, na których będą odbywać się liczne atrakcje, koncerty, występy, pokazy. Zobaczymy ulubionych artystów.

Gospodarzami sceny przy placu Meislera będą: popularna, pochodząca z Legnicy dziennikarka Beata Tadla oraz znany artysta Piotr Gąsowski. Gospodarzem sceny przy katedrze – znany z Radia Plus Legnica Wiesław Barczyszyn.

SCENA PRZY KATEDRZE (prowadzenie Wiesław Barczyszyn) – PROGRAM

godz. 11.00

NARODOWE CZYTANIE

Legnicka Biblioteka Publiczna i Legnickie Centrum Kultury zapraszają na kolejną edycję „Narodowego Czytania” pod Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej. Tym razem pochylimy się nad lekturą następujących tytułów: „Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa, „Dym” – Maria Konopnicka, „Katarynka” – Bolesław Prus, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru „Sanatorium pod Klepsydrą”) – Bruno Schulz, „Orka” – Władysław Stanisław Reymont, „Rozdzióbią nas kruki, wrony” – Stefan Żeromski, „Sachem” – Henryk Sienkiewicz, „Sawa” (z cyklu: „Pamiątki Soplicy”) – Henryk Rzewuski.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zinterpretować fragment wybranego utworu i podzielić się refleksją nie tylko na temat historii naszego kraju, ale także wartości uniwersalnych, przekazywanych kolejnym pokoleniom przez wybitnych polskich pisarzy.

godz. 12.30

PROGRAM DLA DZIECI – ILUZJONISTA MAGICZNY PAN

Magiczny Pan to Sebastian Grabowski – Mistrz Polski w Iluzji Scenicznej i uczestnik popularnego programu telewizyjnego “Mam Talent”. Artysta nie tylko występował w Anglii czy Niemczech, ale jako jedyny polski iluzjonista wystąpił w tournee dla dzieci w Wietnamie i Kambodży. Przez 10 lat scenicznego doświadczenia wykonał ponad 1500 pokazów – w kraju i na świecie.

godz.14.45

Zespół GOOSEBUMPS

To siedmiu energetycznych i bardzo zdolnych facetów. Muzyka, którą tworzą, to przekrój repertuaru Pop, Electronic, Hip-Hop oraz R&B. W 2016 r. zespół brał udział popularnym programie “Must Be The Music”, zbierając fantastyczne recenzje i wyróżnienia, m.in. Radia RMF, Interii, Super Expresu, Onetu.

godz. 17.15

RUDI SCHUBERT oraz BAND Kłos&Dąbrowski

Niezwykły koncert największych hitów Wałów Jagiellońskich – “Córka Rybaka”, “Monika, dziewczyna ratownika”,”Wars wita was”, “Tylko mi ciebie brak” i wiele innych przebojów w wykonaniu Rudiego Schuberta, Tadeusza Leśniaka oraz orkiestry Kłos & Dąbrowski Band.

godz.19.45

DANZEL Popularny na całym świecie, pochodzący z Belgii wokalista oraz multiinstrumentalista, wykonawca muzyki pop i dance. Danzel jest jedną z najważniejszych i najbarwniejszych postaci muzyki tanecznej, a jego utwory są ciągle grane przez DJ-ów na całym świecie. Pełne energii koncerty artysty i jego zespołu zaskakują publiczność, powodując niezapomniane wrażenia!

SCENA PRZY PL. MEISLERA (prowadzenie Beata Tadla i Piotr Gąsowski) – PROGRAM

godz. 13.30

Zespół PLUG′N′BLUES

To pochodzący z Chojnowa zespół, wykonujący muzykę mocno osadzoną w klimatach bluesa, czerpiący inspirację od polskich legend, m.in. takich jak Breakout czy Dżem.godz. 16.00

STEFANO TERRAZZINO z zespołem

Stefano to popularny w Polsce pochodzący z Włoch tancerz, aktor i wokalista. Znany m.in. z programu “Taniec z gwiazdami”, w którym aż czterokrotnie stanął na najwyższym podium. Poza tańcem jego pasją jest aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 r. na stałe odgrywa jedną z głównych ról w spektaklu “Kochanie na kredyt” w reż. Olafa Lubaszenko. Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność znanego programu telewizyjnego “Twoja twarz brzmi znajomo”, wygrywając 3. edycję. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej, zaprosił do Polski swoich kolegów z Sycylii, z którymi od kilku miesięcy koncertuje po Polsce.

godz. 18.30

Zespół SINGIN′BIRDS

Trio wokalne, które szerokiej publiczności dało się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu “Must Be The Music”, programu “Jaka to melodia” czy trasy ogólnopolskiej koncertowej “Lato z Radiem”. Muzyka zespołu działa niczym wehikuł czasu: raz przenosi słuchaczy do eleganckich i szykownych czasów swinga, innym razem do szalonych lat 50. i 60., pełnych rock′n′rolla i bigbitu, by po chwili zaskoczyć zupełnie nowoczesnym brzmieniem. Singin′ Birds kochają zabawy muzyką, mieszają nowe ze starym i wciąż eksperymentują.

godz. 21.00

TERCET czyli KWARTET – Hanna Śleszyńska – wokal, Robert Rozmus – wokal, Piotr Gąsowski – wokal, Wojciech Kaleta – wokal, piano

Koncert złożonego ze znakomitych artystów zespołu “Tercet czyli Kwartet” to swoista muzyczna podróż po polskich i światowych przebojach lat 70., 80. i 90., traktowana jednak z przymrużeniem oka. W repertuarze usłyszmy wiązanki piosenek takich zespołów jak “ABBA” czy “BEE GEES”, a także wiązanki piosenek włoskich i hiszpańskich oraz m.in. WSK, czyli… wiązankę motoryzacyjną:). Będą świetnie wykonane przez Hannę Śleszyńską “Windą do nieba” czy “New York”, zabawne interpretacje przebojów Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Roberta Rozmusa oraz wyśmienite pastisze Piotra Gąsowskiego takich utworów jak m.in. “Gdzie się podziały tamte prywatki” czy “Simarik – Tarkan”.

Ze swoimi przedstawieniami byli już prawie wszędzie, łatwiej byłoby wymienić, gdzie nie byli – czyli np. w Islandii (bo zimno) albo w Albanii (bo nie ma tam wystarczającej ilości polskojęzycznej publiczności). Nie jest łatwo zebrać całą czwórkę razem. Ale kiedy już się zbiorą – nie pozwolą widowni odetchnąć. Przekonacie się sami podczas Imienin Ulicy w Legnicy!

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Legnickie Centrum Kultury zaprasza.

Źródło: EGO/ Legnickie Centrum Kultury

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

(20) XXX Nadzwyczajna Sesja Rady Gminy Zagrodno w dniu 24 listopada 2020 r. - YouTube – Opera 25.11.2020 153111

Czy mieszkańcy Zagrodna utoną w swoich śmieciach?

Read More →