schronisko
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiedza  >  Current Article

Kurs dla maturzystów, którzy “oblali” matematykę

Przez   /   12/07/2022  /   No Comments

Collegium Witelona Uczelnia Państwowa zaprasza maturzystów na kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu maturalnego z matematyki, prowadzony przez egzaminatora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.

Organizowany przez Collegium Witelona kurs przewiduje 30 godzin zajęć dydaktycznych, które będą odbywały się w formie hybrydowej: stacjonarnie oraz zdalnie, dwa – trzy razy w tygodniu, po 5 godzin. Oznacza to, że kurs potrwa około dwóch tygodni. Zajęcia poprowadzi egzaminator maturalnej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Planowany termin rozpoczęcia kursu to 1 sierpnia 2022 r. Opłata za udział wynosi 200 zł.
Aby wziąć udział w kursie, należy przesłać do 22 lipca 2022 r. wypełniony formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie Akademickiego Centrum Kompetencji Collegium Witelona, pod linkiem: www.ack.collegiumwitelona.pl/aktualnosci
Warunkiem uruchomienia kursu jest zgłoszenie się wymaganej liczby osób. – Ale już teraz dzwoni z pytaniami o kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu z matematyki tylu chętnych maturzystów i ich rodziców, że kurs zapewne ruszy – mówi Tomasz Chochołek z Akademickiego Centrum Kompetencji Collegium Witelona. – Tym bardziej, że nasza uczelnia organizuje podobne kursy, prowadzone przez egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej od lat i statystki pomyślnie zdanych potem egzaminów poprawkowych sięgają ponad 90 procent – dodaje Tomasz Chochołek.
Wyniki tegorocznych matur nie są dla Dolnego Śląska pomyślne. Nasze województwo zajęło ostatnie, spośród 16 polskich województw miejsce w kraju, pod względem pozytywnie zaliczonych egzaminów dojrzałości. Matury w naszym regionie zdało niespełna 75 procent absolwentów szkół średnich. Największy problem stanowiła właśnie matematyka: na zaplanowane na sierpień egzaminy poprawkowe z tego przedmiotu czeka aż 22 procent dolnośląskich maturzystów.

Źródło: Collegium Witelona Uczelnia Państwowa

FOT. COLLEGIUM WITLONA UCZELNIA PAŃSTWOWA

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 30 dni temu dnia 12/07/2022
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Lipiec 12, 2022 @ 8:30 am
  • W dziale: wiedza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

mushrooms-454174_960_720

Dobre rady z UPWr: Jak zbierać i suszyć grzyby

Read More →