Starostwo1
Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  gospodarka i finanse  >  Current Article

Dobry start. ZUS wypłaca środki na wyprawki szkolne

Przez   /   14/07/2022  /   No Comments

18 lipca tego roku ruszy wypłata tzw. wyprawki szkolnej w ramach programu “Dobry start”. Według szacunków ZUS wyprawkę szkolną dostanie w tym roku ponad 4,4 mln dzieci. W minionym 2021 roku rodzice na Dolnym Śląsku złożyli wnioski o 300 plus na 310 tys. dzieci. Wśród nich 306 tys. 950 na kwotę 92 063 700 zł zostało rozpatrzonych przez Zakład pozytywnie.

Wnioski o wypłatę na rok szkolny 2022/2023 można składać do 30 listopada 2022 r. Podobnie jak w zeszłorocznej edycji, tylko elektronicznie przez trzy kanały: Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), system bankowości elektronicznej oraz portal Emp@tia.

- Do naszych klientów zostały wysłane już pierwsze informacje o przyznaniu „wyprawki”. Można je zobaczyć po zalogowaniu na własne konto na portalu PUE ZUS – wyjaśnia Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Powiadomienie o tym, że jest na koncie wiadomość do odczytania jest przez nas przekazywane na adres mailowy wskazany przez osobę wnioskującą o 300 plus we wniosku – dodaje.

Według rzeczniczki ZUS przyznał już pierwsze kilkaset tysięcy świadczeń. Pierwsze środki zostaną wypłacone w najbliższy poniedziałek – 18 lipca 2022 roku. Pieniądze zostaną przelane na rachunek bankowy wskazany przez klienta we wniosku w ciągu 5 dni roboczych od ich przyznania.

W przypadku, gdy w sprawie będzie zachodziła konieczność przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego do klientów zostanie skierowane wezwanie w celu uzupełnienia wniosków, które zostanie umieszczone na profilu klienta na portalu PUE ZUS, o czym wnioskodawca zostanie poinformowany SMS-em wysłanym na numer telefonu wskazany we wniosku.

ZUS na rozpatrzenie wniosku o świadczenie dobry start, który został złożony do 31 sierpnia ma czas do 30 września 2022 roku.

W ramach programu „Dobry start” rodzice – bez względu na swoje dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów oraz wszelkiego wyposażenia niezbędnego do nauki w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

Wyprawkę dostaje rodzic raz w roku – na dziecko, które uczy się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Wnioski na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lipca do 30 listopada 2022 roku. Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę do 30 września.

Więcej: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start

    Drukuj       Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

crash-test-1620608_1280

Gdzie najlepiej kupić ubezpieczenie OC?

Read More →