Loading...
Jesteś tutaj:  Home  >  wiadomości  >  Current Article

COVID w II LO w Lubinie. Cała klasa w kwarantannie

Przez   /   24/09/2020  /   No Comments

Państwowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Lubinie informuje o zdiagnozowaniu COVID-19 u trzecioklasistki z II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie. W związku z zagrożeniem cała klasa została poddana kwarantannie.Są również nowe zakażenia w Złotoryi, Legnicy i powiecie legnickim.

Zakażona dziewczyna jest mieszkanką powiatu polkowickiego. Przebywa w izolacji domowej.

Zgodnie z obecnymi przepisami, od uczniów poddanych kwarantannie nie będą pobierane wymazy do badań, chyba że pojawią się objawy zakażenia.

W powiecie lubińskim zdiagnozowano dziś COVID-19 u kolenych 2 osób. To dwóch mężczyzn z Pieszkowa (41 i 32 lata). Obydwaj czują się dobrze. Przebywają w izolacji domowej.

Aktualnie koronawirus jest aktywny u 15 mieszkańców powiatu lubińskiego. Wszyscy są izolowani. Nikt nie leży w szpitalu. 96 osób przebywa w kwarantannie.

Od początku epidemii COVID-19 wykryto u 167  mieszkańców powiatu lubińskiego.

Wczoraj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Złotoryi poinformował, że w powiecie złotoryjskim stwierdzono nowy przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jest to mieszkaniec Złotoryi, który obecnie poddany jest izolacji w warunkach domowych, a osoby mające styczność z chorym zostały objęte ścisłą kwarantanną. Dziś spływają informacje o dwóch kolejnych osobach ze Złotoryi z COVID-19.

Według informacji Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Legnicy z godz. 13.30 w dniu dzisiejszym stwierdzono dwa nowe przypadki COVID-19 na terenie Legnicy i powiatu legnickiego. Jest to kobieta w średnim wieku, mieszkanka Legnicy oraz młody mężczyzna, mieszkaniec gminy Legnickie Pole. Obie osoby są w dobrym stanie, izolują się w domu. Członkowie ich rodzin zostali objęci ścisłą kwarantanną.

FOT. PIXABAY.COM

    Drukuj       Email
  • Publikowany: 31 dni temu dnia 24/09/2020
  • Przez:
  • Ostatnio modyfikowany: Wrzesień 24, 2020 @ 1:26 pm
  • W dziale: wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


* Wymagany

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

You might also like...

images

Moje trzy grosze. Spóźniony wkurw

Read More →